Články

Rebríček najlepšie zarábajúcich celebrít po smrti ovládli hudobníci

10. John Lennon
Spevák legendárnej kapely The Beatles si tento rok zarobil  9 miliónov USD. Zomrel v roku 1980…
9. Prince
Spevák Prince zomrel len pred dvoma rokmi v apríli a tento rok je jeo posmrtný zárobok vo výške 10 miliónov USD. No neznie to hrozne? Posmrtný zárobok, nepríde vám divné, že vôbec Forbes zostavuje takýto rebríček? Dajte nám v komentároch vedieť váš názor
8. Marilyn Monroe
Americká herečka, modelka a speváčka zomrela vo veku 36 rokov ešte v roku 1962, no aj 56 rokov po jej smrti zarobila ročne viac ako bežný smrteľník, a to 14 miliónov USD.

Na 7. mieste je americký podnikateľ, vydavateľ a playboy Hugh Hefner so zárobkom vo výške 15 miliónov. Hneď o priečku vyššie je detský spisovateľ, poét, či scenárista Dr. Seuss so 16 miliónmi USD, no a na 5. mieste je opäť hudobný interpret…
5. Bob Marley
Reggae kráľ zarobil za tento rok 23 miliónov USD. 

Na ďalších dvoch miestach, štvrtom respektíve treťom sú páni Charles Schulz (34 miliónov USD) a Arnold Palmer (35 miliónov USD). Schulz je jeden z najzásadnejších karikaturistov v histrórií a Plamer zasa golfista.
2. Elvis Presley
Kultúrna ikona 20. storočia a kráľ rock and rollu si tento rok, aj keď nežije, prišiel na 40 miliónov USD.
1. Michael Jackson
No a absolútnym kráľom stále z obrovským náskokom zostáva ikona popovej hudby, umelec a nositeľ obrovského odkazu pre celú spoločnosť. Michael Jackson tento rok zarobil neuveriteľných 400 miliónov USD. Od roku 2009 kedy Michael zomrel, zarobil astronomickú čiastku vo výške viac ako 2 miliárd EUR. 

Komentáre

Odporúčame