News

V hudbe zúri chlad. Rapperom z kapely N2H sa nepáči aktuálna scéna

Deratelump a Taupo Braf v novom singli Chladné mesto reagujú na hudobnú scénu nielen vo svojom meste a vyzývajú umelcov, aby tvorili a vytvorili zázrak. Videoklip s oldschoolovým vizuálom zachytáva chladnú atmosféru miest, ktoré v minulosti žili kultúrou, no dnes sú takmer nefunkčné, alebo plnia inú funkciu.Hudbu k skladbe vyprodukoval levočský producent a Dj HoFFman z Weedhouse crew. Singel vyšiel pod záštitou Tatraground Records a môžete ho nájsť aj v internetových obchodoch s hudbou ako Spotify, Deezer, iTunes a pod. Tvorbu N2H a súvisiach projektov nájdete aj pod hashtagom #HUDBAZCIREJLASKY.

Taupo Braf:
„Myslím si, že je škoda, ako sa hudobná scéna v meste vyvinula. Viem, že netreba žiť v minulosti, no možno by sme sa ňou mohli trochu inšpirovať a vrátiť do SNV aj lokálne koncerty, ako to bolo voľakedy. Ďalším fenoménom je podľa mňa aj nefukčnosť množstva podnikov a priestorov, kde sa v robievali výborné koncerty rôznych žánrov. Takže aj to je možno dôvod prečo umelci nie sú až tak motivovaní tvoriť a prejavovať sa. Samozrejme viem o tom, že tu ešte stále nejakí ľudia tvoria a tým naozaj patrí uznanie, že aj napriek tomu čo som spomenul, majú stále chuť niečo robiť.“

Kapela N2H vznikla v 2004 v Spišskej Novej Vsi a počas svojho pôsobenia vydala 2 EPčka (Dekapol /2009/ a UNISONO/2016/ ), mixtape Hip-Hop Classic /2008/, album Jeden svet nestačí /2010/ a množstvo singlov. V skladbách spolupracovala s umelcami ako Majself, Smart /DMS/, Fako /Stanica Projekt/, Eremen, Hawky, Slavoj, McM a mnoho ďalších. V súčasnosti kapela pôsobí v zložení Alkonos, Deratelump, Taupo Braf, Zaujem a producent Ján Ilkovič a po menšej pauze začína pripravovať nový nosič k jej 15. výročiu.

Ak chceš podporiť tvorbu N2H, skladbu si môžeš kúpiť vo všetkých internetových obchodoch s hudbou:

Spotify: 

https://open.spotify.com/album/2O8CmiMZYb5jcmt4s9ZPwy
https://www.deezer.com/fr/album/75151382
https://play.google.com/music/preview/Tbbtch4hywpp3h4lzpappdo44x4?u=0
https://www.traxsource.com/title/1043672/chladne-mesto

N2H Kontakt:

FB: https://www.facebook.com/n2hrap/
IG: https://www.instagram.com/n2h_rap/
https://www.instagram.com/mato_taupo/
https://www.instagram.com/deratelump/
Soundcloud: https://soundcloud.com/n2h

HoFFman Kontakt:
FB: https://www.facebook.com/MHoFFmanSK/
IG: https://www.instagram.com/hoffman_sk/
Soundcloud: https://soundcloud.com/hoffmansk

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame