News

Black Eyed Peas sú späť! Na svoj album si zavolali aj legendu menom NAS

Americká skupina The Black Eyed Peas vydala svoj siedmy štúdiový album Masters of the Sun Vol. 1. Formácia sa v novinke, ktorej vydaniu počas roka predchádzalo zverejnenie série politicky nabitých singlov, venuje rôznym politickým a spoločenským problémom komunít ľudí rôznej farby pleti, ako sú napríklad držba zbraní, imigračná reforma, reforma väzníc či policajná brutalita. Nahrávku produkoval člen skupiny Will.i.am a hosťovali na nej napríklad Nas, Ali Shaheed Muhammad z A Tribe Called Quest, CL, Slick Rick, Nicole Scherzinger či Posdnuos z De La Soul. Jedna skladba obsahuje aj nahrávku zosnulého rappera Phife Dawga.

Masters of the Sun Vol. 1 rozširuje svet grafickej novely Masters of the Sun: The Zombie Chronicles, ktorú inšpirovali Will.i.amove nápady. Nahrávka je prvým albumom skupiny po ôsmich rokoch a tiež prvou nahrávkou bez speváčky Fergie, ktorá z The Black Eyed Peas odišla tento rok.

The Black Eyed Peas vznikli v roku 1995 v Los Angeles. Debutový album Behind The Front vydali v roku 1998 a nadviazali naň nahrávkou Bridging The Gap (2000). Celosvetovo známi sa však stali až v roku 2003 vďaka hitu Where Is The Love? z tretieho albumu Elephunk (2003). Po ňom vydali ešte štúdiovky Monkey Business (2005), The E.N.D. (2009) a The Beginning (2010). Na konte majú napríklad šesť cien Grammy či osem American Music Awards.

zdroj: SITA

Komentáre

Odporúčame