Články

Zlomový vek, zmeny v živote a nový zvuk. To je album 30 od Adama Ďuricu

„Nerád hovorím o svojom súkromnom živote, ale áno, musím priznať, že sa toho zmenilo celkom dosť. S Kikou sme už spolu síce dlho, ale manželstvo je trochu o niečom inom a mám pocit, že sme sa posunuli ešte o level vyššie. A tak si to spolu užívame,” povedal Ďurica.
Manželstvo je zmena, no to nie je všetko. Minulý rok Adam oslávil 30 rokov. Sám spevák má pocit, že tento rok je pre neho zlomovým aj v osobnom aj hudobnom smere. Preto sa nový album bude volať práve 30. Osobné rozpoloženie sa do diela jeho tvorcu vždy nejakým spôsobom premieta. Do Adamovej hudby sa však premieta aj spolupráca s talentovaným producentom Matejom Turcerom, známym z kapely From our hands. S ním si Adam výnimočne sadol, a tak budeme mať na nadchádzajúcom albume 30 možnosť počuť aj Matejov vplyv.
O albume a práci na ňom Adam Ďurica povedal: „Celý album 30 pre mňa znamená obdobie, ktoré zachytáva veľa zmien v mojom osobnom živote. Tie sa, pochopiteľne, prejavili aj v mojej hudbe. Mateja Turcera som si vybral ako hlavného producenta albumu práve preto, aby som našiel môj nový „sound” a aby moje ďalšie skladby dostali nový kabát. Musím povedať, že už teraz viem, že to bola tá najlepšia voľba, pretože s Matejom sme sa perfektne dopĺňali a mám silný pocit, že sme spolu urobili naozaj výnimočný album. Za seba môžem povedať, že to bola perfektná spolupráca.”
Najnovším singlom z albumu 30 je skladba Skúšaj. Predpredaj albumu 30 už beží a nosič, ktorý podľa opisov vyzerá ako zlomový v Adamovej kariére, si tak môžete predobjednať TU.

Komentáre

Odporúčame