News

Sugea Knighta poslali na 28 rokov do väzenia

Zakladateľa hudobného vydavateľstva Black Kapital Records Sugea Knighta vo štvrtok v Los Angeles poslali na 28 rokov do väzenia. Obvinenia sa týkali udalosti z 29. januára 2015, keď Knight zrazil autom na parkovisku pred reštauráciou kamaráta Terryho Cartera a Clea Sloana, s ktorými sa dostal do konfliktu. Oboch zrazených mužov previezli do nemocnice, kde však 55-ročný Carter zomrel. Knight svoju vinu poprel, pričom tvrdil, že konal v sebaobrane. Nedávno však prijal zodpovednosť za svoj čin a súhlasil s trestom.

Dohoda takisto očistila 53-ročného Knighta v dvoch kauzách z roku 2014, ktoré sa týkali obvinení z krádeže fotoaparátu reportérky Leslie Redden a posielania výhražných správ režisérovi filmu Straight Outta Compton (2015) F. Garymu Grayovi.

Vyjadrenie jeho syna na IG

Marion Hugh „Suge“ Knight Jr. má bohatú kriminálnu minulosť. V roku 1997 ho napríklad odsúdili na deväť rokov za násilné správanie. V roku 2001 ho však prepustili. V roku 2008 ho zatkli po tom, ako fyzicky napadol svoju bývalú priateľku Melissu Isaac pred klubom v Las Vegas. Údajne bol pod vplyvom extázy a opiátov. V roku 2012 ho zatkli opäť v Las Vegas, pričom v aute mu našli marihuanu.

Neviete, kto je Suge Knight? Je to muž, ktorý zmenil tvár hip-hopu na západnom pobreží USA. Je jedným zo zakladateľov Death Row Records, kde bol CEO. Viezol sa s Tupacom v jeho BWM, keď ho zabili a má prsty v mnohých nepekných praktikách, ktoré počas svojej kariéry bežne využíval proti iným. Okolo jeho osoby vzniklo množstvo otáznikov, pretože nikto presne nevie, v čom všetkom mal prsty. Nižšie si môžete pozrieť dokument (v češtine), kde sa dozviete takmer všetko dôležité o jeho živote a kariére v Deat Row Records. 

 

Komentáre

Odporúčame