News

"To je otrasné!" Ľuďom na koncertoch by mali zakázať používať smartphony

LeRoy Bennett, ktorý v minulosti dizajnoval svetlá pre Madonnu či Paula McCartneyho hovorí, že návštevníci koncertov sa stali príliš posadnutí snahou, zachytiť dokonalý instagramový moment.
"To je otrasné!" Ľuďom na koncertoch by mali zakázať používať smartphonyOkrem toho, že natáčanie smartphonmi škodí celkovej atmosfére koncertu, Bennet tiež tvrdí, že to vadí aj samotným interpretom. Tí sa podľa jeho slov stávajú moc sebakritickými, keď vidia svoje vystúpenia a seba na záberoch hroznej kvality, ktoré ľudia zverejňujú na sociálnych sieťach.

V rozhovore pre Rolling Stone označil Bennett celú túto instagramovú záležitosť ako tenký ľad, pretože ľudia v dave nie sú na rovnakom mieste. Niektorí tak urobia lepšie zábery a niektorí horšie. Interpreti to potom vidia a rovno hovoria: „Toto je otrasné!“

Ak stojíte priamo pred pódiom a ste v dobrom uhle je jasné, že urobíte dobrý záber. Ak ste však zo strany, nie je to zrovna najlepší uhol na snímanie. Leroy Bennett je svetelný dizajnér a práve pre posúdenie osvetlenia celého koncertu sú takéto zábery podľa neho škodlivé. „Intepreti sú potom nahnevaní ako vyzerali počas show len preto, že niekto urobil zlú fotografiu,“ zakončil.

Komentáre

Odporúčame