News

Meky Žbirka vydáva v piatok Double Album

Miro Žbirka vydáva v piatok nový dvojalbum s jednoduchým názvom Double Album. Jeho pilotným singlom je duet s Katarínou Knechtovou Skúška snov, ku ktorému pred šiestimi dňami zverejnili i videoklip nakrútený na jeden záber. Text skladby napísal Kamil Peteraj. „S Katkou sme spolu niekoľkokrát vystupovali a vždy sa nás pýtali, či nemáme nejakú spoločnú skladbu. Pri práci na Double Albume som zistil, že v jednej skladbe by mohol byť práve Katkin hlas. Hneď som ho tam počul. Ona súhlasila a naspievala to tak, že dokonale naplnila moje predstavy,“ objasnil vznik pesničky Žbirka.

Knechtová na spoluprácu hneď pritakala. „Ja som od malička Mekyho veľký fanúšik, mám doma jeho platne a poznám ich naspamäť. Preto ma vždy tešilo, keď ma zavolal ako hosťa na koncert. Popri spievaní jeho skladieb nám vždy napadlo, že je škoda, že nemáme aj nejakú spoločnú pieseň. Viem, že sa to nedá naplánovať, že to musí prísť. A teraz to prišlo. Meky mi poslal skladbu a ja som okamžite povedala áno. Fantastický zvuk a skvelí muzikanti ma od začiatku oslovili a ja som do toho pridala to svoje. Bolo to príjemné spievanie. Som nadšená z toho, akú atmosféru vytvorili naše hlasy. Veľmi sa z toho teším. Verím, že sa to prenesie aj na poslucháčov,“ povedala o spolupráci na skladbe Katarína Knechtová. Duet dvojica premiérovo zaspieva na dvoch vianočných koncertoch Symphonic Tour 2018 15. decembra na Zimnom štadióne v Žiline a 18. decembra v Steel Aréne v Košiciach.

Double Album vznikol v legendárnom štúdiu č. 3 na Abbey Road v Londýne s producentom Robom Cassom a zostavou hviezdnych muzikantov, bubeníkom Blairom Cunninghamom, gitaristami Robbiem McIntoshom a Pearsom McIntyrom, basgitaristom Hamishom Stuartom a klaviristom Deanom Rossom. Jeho obal ozdobila svojím umeleckým dielom známa česká výtvarníčka Míla Fürstová.

Žbirka novinku uvedie do života spolu so špeciálnymi zahraničnými hosťami na exkluzívnych jesenných koncertoch v Bratislave, Prahe, Hradci Králové a Brne.

Termíny jesenných koncertov Mira Žbirku:
22. októbra – Ateliér Babylon, Bratislava
25. októbra – Lucerna Music Bar, Praha
27. októbra – Klub Denoche, Hradec Králové
29. októbra – Sono Centrum, Brno

Zdroj: SITA, autor Rado Mešša zo spoločnosti Pro:messa

Komentáre

Odporúčame