Články

Bastille zahrajú koncert v Bratislave aj Prahe. Dajú dovtedy aj album?

Britská indiečková kapela BΔSTILLE sa naposledy pripomenula spoluprácou s americkým DJ-om a producentom elektronickej hudby menom Marshmello. Singel dostala meno Happier a je, ako aj sám Marshmello povedal, plná emócií.

„Keď mi BΔSTILLE poslali skladbu Happier, dostala ma. To množstvo emócií, ktoré cítiť z textu je šialené.“

Najnovšie zverejnilo štvorčlenné zoskupenie termíny zimného turné. Začnú 27. januára 2019 v Dubline a medzi metrepolami ako Londýn, Paríž, Mníchov, Amsterdam, Berlín, Barcelona, Kodaň či Madrid zavítajú aj do Bratislavy a Prahy. V hlavnom meste Českej republiky to bude 21. februára 2019 koncert v prestížnom Forum Karlín, no a v Bratislave ich budeme môcť vidieť naživo v Refinery Gallery, a to o deň skôr, teda 20. februára 2019.

„Neustále pracujeme na hudbe a hľadáme najlepší spôsob vydania.“

Posledný album od BΔSTILLE vyšiel ešte v roku 2016, nesie meno Wild World, no a keďže je to už nejaká doba, fanúšikovia očakajú tretiu štúdiovku. Tá sa má volať Doom Days. Spomenuté zvesti o práci na novej hudbe sú z augusta 2018 a do začiatku turné sú ešte takmer štyri mesiace. Navyše, spevák Dan Smith sa nechal počuť, že niektoré skladby už v rôznych verziách hrali naživo a teraz sa tešia, že budú môcť konečne predstaviť hotové pesničky. Prvý singlom sa v ešte máji tohto roku stala skladba Quarter Past Midnigh…

Komentáre

Odporúčame