News

Nocadeň zverejnili skladbu Domino na YouTube a streamovacích službách

Skupina Nocadeň zverejnila vo štvrtok na svojom YouTube kanáli a všetkých dostupných digitálnych službách skladbu Domino, ktorú už začiatkom septembra predstavila prostredníctvom slovenských rádií. „Vznikla veľmi zaujímavá situácia, ktorá nám trochu pripomenula obdobie, keď nebolo všetko dostupné hneď. O skladbu totiž prejavili rádiá záujem skôr, ako sme naplánovali jej vydanie, takže dva týždne boli ľudia odkázaní iba na to, že pieseň mohli počuť len v rádiovom vysielaní,” povedal gitarista Róbert Kopina.

Na emotívnej piesni, ktorej leitmotívom je podľa slov lídra kapely a speváka Rasťa Kopinu nádej, pracovala kapela počas leta. Skladba pritom predstavuje Nocadeň v trošku inom, netradičnom svetle. „Aj keď asi navždy zostaneme gitarovou kapelou, tentoraz sme zvuk gitary sprocesovali tak, že znie úplne inak a v novinke prevládajú syntetizátory,“ priblížil Rasťo.

Okrem Domina pritom skúšali a nahrávali i ďalšie pesničky, ktoré by spolu s čerstvou novinkou mali byť základom nového albumu. Ten by mohol uzrieť svetlo sveta už budúci rok. Dovtedy však Nocadeň fanúšikov ešte niekoľkokrát potešia. Na jeseň ich napríklad čaká dvojica špeciálnych koncertov v Bratislave a Košiciach. „V októbri to bude presne desať rokov, čo sme vydali album Ikony, tak si ho chceme takouto formou pripomenúť. Na koncertoch zaznie veľká časť piesní práve z neho, skladby ako Umriem pri tvojich nohách, Iba pár minút alebo Na čo asi myslíš?, ale, samozrejme, nebudú chýbať ani naše najväčšie hity,“ dodal sympatický Košičan.

Koncerty Nocadeň Jeseň 2018: 
18. októbra – Ateliér Babylon, Bratislava
26. októbra – Kasárne/Kulturpark, Košice

Zdroj: Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music

Komentáre

Odporúčame