News

The Beatles oslávia 50. výročie prevydaním albumu aj s doteraz nezverejnením materiálom

Oficiálny názov tohto nosiču z roku 1968 je The Beatles, zaužívaný je však aj druhý názov, a to The White Album. Ide o dvoj-LP, ktoré obsahuje skladby ako Back in the U.S.S.R., Helter Skelter či While My Guitar Gently Weeps, ktorá pred dvoma rokmi dostala aj podarený vizuál kombinujúci video, tanec a animácie
Re-release „Bieleho albumu“ je naplánovaný na november 2018, čím kapela oslávi jeho 50. výročie. Prvýkrát bol vydaný 22. novembra 1968. Album bude novo zmixovaný producentom Gilesom Martinom a mix inžinierom Samom Okellom, ktorý tak skladbám vdýchnu nový 5.1. stereo zvuk. Súčasťou novovydaného albumu budú všetky oficiálne skladby, ale aj akustické demá a 50 „studio sessions“. Väčšina z nich, nebola nikdy oficiálne zverejnená.

Giles Martin sa pri práci na novej verzií albumu snaží dostať poslucháčov, čo najbližšie k The Beatles v štúdiu. Album bude vydaný ako CD, vinyl, špeciálny „art“ balíček a samozrejme aj cez streamovacie služby, a to 9. novembra 2018. Predobjednávky už bežia TU.

Komentáre

Odporúčame