News

Skončí Český slavík kvôli príliš zneužiteľnému systému hlasovania?

Skončí Český slavík kvôli príliš zneužiteľnému systému hlasovania?Slovenská verzia Slávika skončila ešte v roku 2013, vraj pre nezáujem verejnosti o hlasovanie. Český slavík sa však teraz potýka s inými problémami. Jaroslav Těšínský z usporiadateľskej agentúry Musica Bohemica to vidí nasledovne:

„Problémy posledných ročníkov ukázali, že veľmi otvorený systém hlasovania sa v období rýchleho rozvoja sociálnych sietí ukázal ako jednoducho zneužiteľný.“

Toto tvrdenie vychádza aj z minulého ročníka, kedy skupina Ortel získala hlasy nad rámec fair play. Fanúšikovia kapely Tomáša Ortela sú totiž mnohými označovaní za xenofóbnych. Počas súťaže sa fanúšikova kapely zorganizovali na sociálnych sieťach, a tak ich hlasovanie nezodpovedalo reálnemu významu kapely. Agentúra tak musela zasiahnuť a kapele hlasy odobrala. 
Skončí Český slavík kvôli príliš zneužiteľnému systému hlasovania?Těšínský uvádza nasledujúci príklad: „Predstavte si, že nejaký politik niečo zaspieva, jeho fanúšikovia sa dohodnú, pošlú mu hlasy a on sa tak dostane na popredné priečky a výrazne sa zviditeľní.“

„S tým by mal pravdepodobne problém akýkoľvek organizátor hudobnej ankety na celom svete.“

Zmeny vo fungovaní celej súťaže si však žiadajú čas a Český slavík tak na rok dostane pauzu. Cieľom je aby bola anketa predovšetkým o hudbe. Jaroslav Těšínský síce pripravuje zmeny, no pri ich aplikácií do praxe už nebude. Osud Českého slavíka teda zostáva neistý.

Zdroj: iDnes.cz / eTrend.sk

Komentáre

Odporúčame