News

Defqon.1 sa organizátorom vymkol z rúk, predávkovali sa stovky ľudí, dvaja zomreli

Takmer 700 ľudí muselo v noci zo soboty na nedeľu v austrálskom Sydney vyhľadať lekárske ošetrenie po tom, čo sa predávkovali drogami na hudobnom festivale Defqon.1. V nedeľu o tom informovala miestna polícia. Dvaja mladí ľudia na následky predávkovania zomreli, ďalší desiati sú naďalej v nemocničnom ošetrení, pričom dvaja z nich sú v kritickom stave. Polícia obvinila z distribúcie drog desať ľudí, medzi ktorými sú aj dvaja tínedžeri. Usporiadatelia tvrdia, že informácie o osude stoviek návštevníkov akcie ich hlboko zarmútili. „Čo sa týka omamných látok, máme na festivale politiku nulovej tolerancie,“ vyhlásili v nedeľu.

Aftermovie od návštevníka

„Z toho, čo sa stalo, som úplne zdesená, a nechcem, aby ďalšie rodiny zažívali tragédiu, do akej sa dnes niektoré zobudili. Spravím všetko, čo je v mojich silách, aby som zabezpečila, že sa (festival Defqon.1 – pozn. SITA) už nebude konať,“ vyhlásila v nedeľu v reakcii na tragické udalosti premiérka austrálskeho štátu Nový Južný Wales Gladys Berejiklian. Na sobotňajšej akcii v Sydney sa zúčastnilo okolo 30-tisíc ľudí.

Festival Defqon.1, ktorý je zameraný najmä na štýl hardcore techno, sa koná už od začiatku tisícročia pravidelne v Holandsku, o pár rokov neskôr sa pridala aj Austrália a niekoľko jeho vydaní sa konalo aj v Čile.

zdroj: ct24.ceskatelevize.cz, (SITA – oficiálny text)

Komentáre

Odporúčame