Články

NEWS TALK Monika Bagárová & Jan Bendig: Superstarista otvorene o svojej orientácii

NEWS TALK Monika Bagárová & Jan Bendig: Superstarista otvorene o svojej orientácii

Vás si ľudia pamätajú z prvej Československej Superstar. Čo sa od tej doby najviac zmenilo?

Monika: Musím povedať, že ísť do tej súťaže bolo asi to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Získala som super kamarátov a som dnes tu. Zmenil sa mi kompletne celý život, vec ktorá ma baví ma začala živiť. Spoznala som množstvo krásnych a zaujímavých ľudí, robím to čo mám rada, točím videoklipy, koncertujem. Veľmi ma to baví a  proste to naplnilo môj život.

Jan: Spoznal som Moniku, Markétu. So všetkými čo tam s nami boli sme boli super partia a doteraz to tak vnímam, že si občas všetci napíšeme a držíme stále spolu, sme ako taká veľká rodina. Ja som si síce prešiel nejakým priebehom života po Superstar, boli tam nejaké veľké pády, ale v živote by som nepovedal, že sa dostanem naspäť na to miesto, o ktorom som tak sníval. Aby som robil hudbu, videoklipy a všetko sa mi to tak nejak splnilo. Musím povedať, že je to super.

NEWS TALK Monika Bagárová & Jan Bendig: Superstarista otvorene o svojej orientácii

Hudobný biznis nie je med lízať a nie je to ani zrovna najúprimnejší biznis, ktorý tu je…

Jan: … práve to, že každý si myslí, že je to všetko tak krásne, ľudia nevidia to, čo je za tým, v tom backstage toho celého, aká drina v tom je a ako sú ľudia okolo vás falošní. To ako vám hádžu polená pod nohy, ako na vás pozerajú pomedzi prsty. To nikto nevidí.

Monika: Ja si naopak myslím, že je to strašne o tom, ako si to vy sami urobíte. V momente, kedy je to z vašej strany čisté a správne, idete si za tým, čo cítite a myslíte pozitívne, tak veci sa dejú tak ako sa majú, a keď si človek niečo strašne moc praje, dostane to. Ja teda nedávam príliš veľkú pozornosť tým zlým vplyvom a veciam okolo mňa, pretože všetko čo som si priala mám, plní sa mi to. Ten prístup je veľmi dôležitý v prioritách umelca.

NEWS TALK Monika Bagárová & Jan Bendig: Superstarista otvorene o svojej orientácii

Naskočili ste na ten vlak a napríklad i cestou sem sme riešili problém s tým, že vás prenasledujú fotografi a podobné veci, s ktorými naozaj nemôžeš nič robiť. Ako sa k tomuto staviate?

Jan: Ja ich nevnímam. Ja som taký vonku ako aj pred ľuďmi, vnímajú ma ako otvoreného človeka, takže pokiaľ hentam stoja, tak nech si ma vyfotia, keď im to urobí radosť.

Tú otázku ešte doplním. Aké je to PRE, čo vám dáva táto muzika, verzus to PROTI?

Jan: My sme o tom nedávno s Monikou hovorili, že pred Superstar sme si chodili na cigánske zábavy, niekam do klubu, poriadne sme si zatancovali, ale teraz to súkromie nemáme skoro nikde. Všetky oči sú na nás a my sa už nemôžeme tak baviť a urobiť „bordel“.

Monika: Akoby sa od nás vyžaduje, že kamkoľvek prídeme, čo je pekné a vďaka pánu Bohu, že to stále funguje, že sa stále budeme fotiť a budeme vlastne tým ľuďom k dispozícii. Čo si teda samozrejme strašne vážime, ale sčasti nám to berie naše súkromie a čas, ktorý chceme tráviť možno trošku inak. Ale myslím si, že môžme byť vďační, že to tak je stále aj po tých deviatich rokoch. Neviem akoby sme premýšľali, keby to nebolo. Možno by nás mrzelo, že nás nikto neregistruje. Napríklad ako sme teraz išli a bol tu ten fotograf… občas je to nepríjemné a teda potom v tejto hodine mi vôbec nepríde príjemné, že nás niekto fotí a neviem čo zachytí. Príde mi to zvláštne.

NEWS TALK Monika Bagárová & Jan Bendig: Superstarista otvorene o svojej orientácii

Keď si dieťa a ešte vlastne nezažívaš nič z toho, čo je tvoj sen, pretože tie ambície sú obrovské. Nevidíš tam ten rozdiel napríklad keď si porovnáš koncert Kanyeho Westa a také Pražské námestie alebo niečo podobné. Ako sa zmenili vaše ambície počas toho celého procesu? Padli alebo paradoxne narástli?

  ! VIAC SA DOZVIEŠ V SAMOTNOM NEWSTALKU !

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame