Články

Kazma využil nenávisť na dobrú vec. Na "jeho" skladbe je aj Ego, Lucie Bílá a mnoho ďalších…

Kamil Bartošek alias Kazma… Prvýkrát som o ňom počul počas kauzy s Rytmusom. Už si dokopy ani poriadne nepamätám, o čo presne šlo. Odvtedy však One Man Show prešla dlhú cestu. Falošný Jim Carrey, cesta okolo sveta, Kazma sa prepašoval na hokejové majstrovstá sveta, falošný koncert Justina Biebera a bitka od jeho ochranky. Je tak jasné, že za posledné roky sa toho ohľadom One Man Show čo to zmenilo.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
 

Nechápu proč se mi tohle pořád děje? Já za to fakt nemůžu. Krásný den všem. #picoftheday

Príspevok, ktorý zdieľa Kazma Kazmitch (@kazma_kazmitch),

Už predchádzajúci diel Kazmovej One Man Show bol kampaňou pre dobrú vec. Vtedy Kamil Bartošek so svojim tímom informovalli širokú verejnosť o Turettovom syndróme, nepríjemnom ochorení, ktoré spôsobuje napríklad aj to, že samovoľne vykrikujete hocičo, hocikedy. Mimo to vtedy tiež odhalili aj spôsob, akým fungujú reality show. Snáď ste tomu televíznemu divadlu neverili. Ak ste to náhodou zmeškali, odporúčam to hneď napraviť. Z Kazmu si totiž môžeme brať príklad…

Prostřeno! Odhalení největšího televizního skandálu v Česku

… a tých príkladov si z Kazmitcha môžeme brať hneď viacero, o tom však neskôr. No a nová One Man Show? Tá pokračuje v šírení dobrej veci. Mnohí internetoví „odborníci“ si mysleli, že sa chce Kazma tento rok nabaliť na českej ikone Leošovi Marešovi. Toho totiž v rámci stávky o Ferrari mal Kazma a jeho tím obrať o auto a mnohí v tom hneď videli pokus Kazmu o netradičný zárobok. Bartošek to však, ako jeden z mála, má v hlave upratané. Postavenie a zodpovednosť verejne známej osoby využíva ukážkovým spôsobom.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
 

It’s coming…

Príspevok, ktorý zdieľa Kazma Kazmitch (@kazma_kazmitch),

Celá Kauza s Marešom je totiž obrovskou kampaňou na zvýšenie povedomia o tom, že ak vidíte dopravnú nehodu, mali by ste pomôcť. Ľudia sa toho prirodzene boja, je to príliš ďaleko za hranicami ich komfortnej zóny, a tak si často volíme únik. A aby sme unikali, nemusí ísť ani o tak závažnú vec akou je dopravná nehoda, však? 

Odhalení skandálu prohrané sázky o Ferrari za 8 000 000 Kč

Už počas pozerania nového dielu si hovorím: „Toto zorganizovať musí byť aké náročné?“ No a po vzhliadnutí tohto úžasného diela idem na stránku 1z10.cz, kde si čítam ako reagovať pri dopravnej nehode. Skúsenosti nemám, a tak rovnako ako pri prvom šmyku, ktorý som s autom dostal, mi môže byť teória pri novej situácií naozaj užitočná. Po prelúskaní webom 1z10.cz mi napadá hneď niekoľko otázok:

Skončia konečne všetky tie nezmyselné hejty?
Zmiznú konečne tí zakomplexovaní internetoví frajeri?
Koľko ľudí si naozaj pozrie web 1z10.cz a získa tak cenné informácie do života?
A to najpodstatnejšie, koľkí naozaj aj zastavia?

Totižto: „Kurz prvej pomoci máš? Áno. A vieš aj tú prvú pomoc dať? Nie.“ Tak táto kombínaciá odpovedí je krutá realita, za ktorú sa môžeme fakt hanbiť. Hlavne, že za volantom sme všetci namachrovaní, hudbu počúvame nahlas a dopravné predpisy porušujeme lebo policatov máme u p*či. Tak sem ste dospeli? Nie, nedospeli ste vôbec. 

Mal som pôvodne napísať o skladbe, ktorá ku novému dielu One Man Show vznikla. Tento diel ma však tak hlboko zasiahol, že z prostej novinky na pár riadkov, je tento článok. Kazma totiž poukazuje na vážne veci, využíva sledovanosť svojej show na to, aby divákov nie len pobavil, ale aby im dal aj pridanú hodnotu v podobe cenných informácií, ktoré sú navyše vysoko relevantné k súčasnej dobe. A keď už sme pri tej dobe… Kazmitch v závere spomína, že možno je to dobou a možno nami ľudmi a ja len doplním, že nič nie je dobou. Slovo doba je totiž len zásterka, za slovom doba sa skrýva každý jedinec žijúce v danom čase, a tak nič nie je dobou, všetko je to nami, my tvoríme tento svet a je len na nás, aký bude.

Skladbu po tom všetkom nemá cenu už nejako komentovať ani hodnotiť. Ego, Lucie Bíla, Majk Spirit, Ewa Farna… veď pozerajte, no hlavne… stačí počúvať. 1/10 znamená…. no veď viete, bolo to na billboardoch po celej Českej republike, a čo to bolo na tých billboardoch? Nevieš? Dozvieš sa v OMS.

 VĎAKA KAZMOVI A JEHO TÍMU!

Komentáre

Odporúčame