KLIPSK/CZ

Kasioboy z kapely Puding pani Elvisovej vydáva novinku „Industriál“!

Po singloch „Biosong“ a „Svätý Vankúš“ prichádza Pino z Pudingu pani Elvisovej aka Kasioboy s novým singlom. Skladbu s názvom I“ndustriál“ doprevádza aj originálny videoklip vytvorený 3D animáciou virtuálneho mesta z písmen, v ktorej žijú hlavné postavy klipu.

Témou skladby Industriál je mestský život a pulzujúce vzťahy. Okrem Kasioboya v ňom počuť aj charakteristický ženský vokál, ktorý patrí Slivke z ich spoločnej skupiny Puding pani Elvisovej „Zistil som, že táto pieseň potrebuje kontrast v podobe ženského hlasu a pri jeho hľadaní som nešiel ďaleko. Slivka bola moja prvá voľba, lebo je to stále moja obľúbená slovenská speváčka. Do skladby priniesla svoju typickú jemnú náladu a posunula ju ďalej.“

Video sa odohráva na podklade 3D animácií, v ktorých sú objekty vytvorené zo slov z textu skladby. Za ideou videa aj jeho tvorbou stojí Pixel a syn, s ktorým Kasioboy spolupracoval už aj pri predošlom videu Svätý Vankúš. „Klip sa odohráva vo virtuálnom meste, ktoré je vyrobené z písmen a všetko okrem nás dvoch je tam vyrobené animáciou, do ktorej sme na zelenom podklade natočili naše party. Je plný detailov, ktoré sa oplatí hľadať.“ O finálny mix a master skladby sa postaral Marek Rakovický a opäť na nej spolupracovali aj členovia koncertnej zostavy projektu Kasioboy, Miloš Rabatin (PPE) na bicích a Peter Grečmal na basovej gitare. Skladba je tretím singlom z pripravovaného albumu, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok.

Komentáre

Odporúčame