KLIPSK/CZHIP-HOP

Fejbs hľadá zlatú strednú cestu. Spolu s Kalim si zahrali v klipe z väzenia

Aké je to cítiť v sebe pocit viny? Svoje o tom vie očividne Fejbs, pretože nám prináša svoju očakávanú novinku práve s týmto názvom!

Novinka „Pocit viny“ v sebe nesie Kaliho featuring a okrem neho na albume nájdeme aj také mená ako Tomáš Botló, Hellwana, či Boy Wonder. Tak ako aj táto pesnička, aj celý album spočíva v hľadaní stredu. Zlatá stredná cesta je presne to, čo sa Fejbs snaží za posledné roky dosiahnuť aj vo svojej tvorbe, čo sa odráža vo viacerých faktoroch. Žánre jej hudby sú rozdielne, a pokiaľ ju pozorne počúvaš, tak vieš, že už ani nerapuje toľko ako kedysi, ale venuje sa hlavne spevu.

Skladba „Pocit viny“ je v princípe o tom, že Fejbs stvárňuje úlohu tej, ktorá sa ospravedlňuje, pričom Kali bol v deji klipu v minulosti zatknutý, po čom sa však stal dozorcom práve vo väznici, v ktorej si Fejbs spytuje svoje svedomie. Nový album od Fejbs dostal názov práve ARYTMIA a jeho vydania sa dočkáme už prvého októbra!

„Každý sme nejaký. Vôbec nič sa nedeje, pokiaľ náhodou aj ty v sebe cítiš pocit viny. A to vôbec neznamená, že kvôli tomu musíme byť pofidérni,“ Hovorí Fejbs o svojej novinke.

O zvuk skladby sa postaral Patrik Rivier, pričom za videoklipom stoja chalani Rastislav Kupšø, Michal Kačka a Viliam Dráb. Zaujímavosťou je, že videoklip, hoci pôsobí, že je z väzenského prostredia, tak v skutočnom väzení natáčaný nebol. Dobrým kameramanským okom sa totiž na väzenie zmenilo možno nečakane školské prostredie, za ktoré patrí vďaka mestu Trnava. Hudobnú produkciu si v prípade tejto veci vzal na starosti Rigoboss.

Ako bonus môžeme už spomenúť len to, že o scenár videoklipu sa postarala Fejbs samotná, pričom chalani už len dali jej predstavy „na papier“. Poď si to pustiť spolu s nami a nezabudni, že album nájdeš v predaji tradične na našom e-shope!

⇒ Album ARYTMIA s podpisom si vieš predobjednať na našom shope ⇐

COVER PHOTO: Rastislav Kupšø

Komentáre

Odporúčame