News

České hudobné ceny Žebřík: Objavom roka je slovenská speváčka Karin Ann

V piatok 3. septembra sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie českých hudobných ocenení Žebřík. V kategórii Objav roka zabodovala slovenská speváčka Karin Ann, ktorej hudba si získava čoraz viac pozornosti.

“Je pre mňa pocta byť ocenená v spoločnosti množstva skvelých, legendárnych umelcov. Milé prekvapenie bolo už, keď som sa pred pár mesiacmi dozvedela o tom, že som nominovaná. Vážim si každý jeden hlas a som rada za pozitívnu odozvu na moju hudbu. Dúfam, že aj nové projekty, ktoré pripravujem, sa budú páčiť,“ vyjadrila sa Karin Ann na margo svojho najnovšieho úspechu v podobe ocenenia Žebřík. Ako prezradila, na slávnostné odovzdávanie cien priletela do Českej republiky z Veľkej Británie, kde minulý víkend vystúpila na festivale Reading Leeds v britských mestách Reading a Leeds.

Karin Ann v týchto dňoch pracuje na svojom druhom EP, ktoré plánuje vydať začiatkom budúceho roka. V závere júla vydala prvú ochutnávku z pripravovaného EP – singel in company. Novinka sa vzápätí po vydaní dostala do svetového playlistu Spotify EQUAL GLOBAL, vďaka čomu Spotify propagoval Karin Ann na svojom digitálnom billboarde priamo na newyorskom námestí Times Square. Prestížne umiestnenie na obrazovke Spotify na jednom z najrušnejších námestí sveta Karin získala historicky ako prvá slovenská umelkyňa. Zo susednej Českej republiky sa to v minulosti podarilo iba dvom speváčkam – Ewe Farnej a Lenny. Okrem miesta v svetovom playliste Spotify EQUAL GLOBAL sa Karin vďaka svojmu singlu in company stala i umelkyňou mesiaca a tvárou (cover girl) playlistu Spotify EQUAL CZ&SK pre august 2021. V aktuálnom singli ´in company´ Karin spieva o tom, “aký osamelý a uväznený sa človek môže cítiť vo svojej vlastnej hlave, nehľadiac na to, či je sám alebo v miestnosti plnej ľudí.” Autorkou piesne je Karin Ann, o hudobnú produkciu sa postaral Tomi Popovič a mixáž mal na starosti americký zvukový inžinier a viacnásobný držiteľ ocenenia Grammy Tony Maserati (Beyonce, Lady Gaga, The Black Eyed Peas). Videoklip in company vzdáva hold veľkým maliarskym majstrom a ich klasickým i moderným dielam, ktoré ožívajú priamo pred očami diváka.

Videoklip režírovala Karin Ann spoločne s filmárom Michalom Kunesom Kováčom.

Videoklip in company:

Komentáre

Odporúčame