KLIPSK/CZEDM

Mairee spojil Slovensko a Dubaj! Ronie a Deepthought v tanečnej skladbe „Daj mi ruku“ sa lúčia s letom

Jar 2020, sme uprostred lockdownu, nemôžeš ísť pomaly nikam. Práve to bol čas, kedy obľúbený slovenský DJ a producent Mairee začal pracovať na svojom multižánrovom albume, kde chcel spojiť všetkých jeho obľúbených interpretov z prostredia Slovenska a Českej Republiky. Práve v tom čase vznikla Maireeho aktuálna novinka „Daj mi ruku“, ktorá vtedy existovala ešte pod názvom „Chillnight“.

O vyše rok neskôr sa jeho cesty v Dubaji skrížili s talentovaným spevákom, ktorý si hovorí Deepthought. Ten si na ich vzájomnú spoluprácu vybral práve dnešnú novinku, kam chalani oslovili ešte aj obľúbenú speváčku Ronie. Tú môžeš spolu s Deepthoughtom vidieť aj v aktuálnom videoklipe, ktorého sa však Mairee z dôvodu pracovného vyťaženia zúčastniť nestihol.

„Leto 2021 bolo zatiaľ pre mňa najnáročnejším letom. Napríklad z 31 júlových dní sa mi podarilo spať doma iba tri noci. Točil som klipy, cestoval medzi hraniami a zameriaval sa aj na ďalekú budúcnosť, nech sa veci trochu rozhýbu i v zahraničí,“ hovorí Mairee o dôvode prečo sa nezúčastnil klipu, o ktorý sa postaral Martin Miko. „Na jeseň plánujem v rámci možností čo najviac vystupovať, lebo práve to ma najviac napĺňa energiou a nápadmi na ďalšiu tvorbu. Aktuálne pracujem na niekoľkých albumoch a EP-čkách súčasne, nechcem nechať nič na náhodu a kým budem ako DJ hrávať prevažne v zahraničí, chcem pre Slovákov a bratov Čechov vytvoriť dostatok kvalitnej tanečnej hudby. Len vďaka fanúšikom totiž môžem robiť to, čo milujem!“ 

Ronie pracovala na svojej časti pesničky v Littlebeat Studio spolu s Maxom Šrámekom. I s Maireem i s Deepthoughtom si po ľudskej stránke veľmi sadli, čo je v konečnom dôsledku počuť práve i na samotnej skladbe. „Za mňa je to krásna spolupráca a myslím, že výsledok hovorí za všetko,“ povedala nám o novinke „Daj mi ruku“. Zároveň už nie je tajomstvom, že Ronie usilovne maká na svojom vlastnom albume, ktorého proces prípravy jej sťažili zdravotné komplikácie. Zatiaľ nemáme žiadne oficiálne termíny, ale určite sa máme na čo tešiť!

„Mairee je veľký pán, čo sa hudby týka. Dal mi možnosť spolupracovať s ním a ja som svoj text mal hotový hneď v priebehu nasledujúcich chvíľ. Nikdy v živote som doposiaľ profesionálne netočil klip, čiže spolupráca s režisérom Martinom Mikom bola pre mňa veľkým šokom – a výborným zážitkom v jednom!“ hovorí o čerstvej spolupráci spevák Deepthought. Na vizuále z režisérskeho postu pracoval Martin Miko z Illuminate Production. „Od prvého momentu počutia tejto skladby som vedel, že vizuál by mal rozpovedať príbeh. Príbeh zamilovaného páru, najmä tie krajšie chvíle. Mairee mi ponechal nad klipom voľnú ruku a dokonca bol aj v pohode s tým, že sa tam vlastne nestihne ukázať aj on sám.“

Komentáre

Odporúčame