News

Rádio Anténa Rock končí svoje vysielanie. Čo je dôvodom?

Fanúšikom rockovej muziky sa v týchto dňoch mohla dostať do uší nečakná správa. Jediné skutočne veľké slovenské rockové rádio Anténa Rock oznámila ukončenie svojho vysielania.

Internetom sa začali šíriť rôzne dohady a konšpirácie o tom, prečo tomu tak je, avšak rádio sa samo vyjadrilo prostredníctvom svojho webu. „Rádio Anténa Rock je úspešný projekt. Podľa jediných relevantných dát, ktoré merajú počúvanosť rozhlasových a televíznych staníc – spoločnosti Median, si rádio Anténa Rock denne naladilo viac ako 150-tisíc ľudí. Počet týždenných poslucháčov sa blížil k 400-tisíc a podiel na rozhlasovom trhu /share/ namerali Anténe Rock cez 3,6 %, čo ho radí na 6. miesto (v) počúvanosti komerčných rozhlasových staníc.“

Po siedmych rokoch sa rádio dostalo na najvyššie čísla počúvanosti, ale ani všetky úspechy a priazeň poslucháčov jednoducho nestačia na pokrytie vysokých ročných nákladov na fungovanie. Teda aj rádio, ktoré má dennú počúvanosť cez 150-tisíc poslucháčov sa podľa ich vlastných slov obchodne neužíví. Svoje vysielanie rádio Anténa Rock oficiálne ukončí dňa 30. septembra, tesne pred svojimi 7. narodeninami.

 

 

 

ZDROJ:

Andrea Diková, programová riaditeľka
Roman Juhas, hudobný dramaturg

COVER PHOTO: Rádio Anténa Rock

Komentáre

Odporúčame