KLIPNewsČlánkyVideo

TINA a Tomáš Maštalír naspievali titulnú skladbu k filmu „Známi neznámi“!

Zvoliť správnu titulnú pieseň k celovečernému filmu, ktorá dokonale podtrhne a znásobí jeho atmosféru a zároveň priláka aj ľudí do kina, je náročná disciplína. Producentka snímku Známi neznámi, Wanda Adamík Hrycová, vie o tom svoje. Chvíľami to totiž vyzeralo, že jej nový film bude tentokrát bez titulnej pesničky.

Pieseň Jedno ráno sa nahrávala na viac etáp na trati Bratislava – Praha. Okrem Fefeho, ktorý pieseň produkoval, ju hudobne supervízoval Michal Novinski a Jan P. Muchow. Obaja sú niekoľkonásobní držitelia ocenenia Český lev i mnohých iných cien za filmovú hudbu. Videoklip k piesni sa nakrúcal v Bratislave pod režisérskou taktovkou Vlada Kriška.

„Prvýkrát sme sa s Tinou stretli osobne až pri nakrúcaní videoklipu, lebo pieseň sme nahrávali každý sám. Tina bola ako ryba vo vode. Absolútny a ostrieľaný profesionál. Bolo vidieť, že tieto veci sú pre ňu prirodzené. Avšak pre mňa to bola opäť nová skúsenosť. Ako nováčik som sa ocitol v priestore, v ktorom sa Tina cíti ako doma. Nezostávalo mi nič iné len zraziť opätky a snažiť sa s ňou udržať krok,“ priblížil nahrávanie videoklipu Tomáš Maštalír.

„Na spoluprácu s Tomášom som sa veľmi tešila, lebo ho roky vnímam ako sympatického a talentovaného herca. Tomáš má určite mnoho predností, ale jedna z najvýraznejších, ktoré môžem ako nezávislý pozorovateľ vnímať, je tá, že má neopísateľnú charizmu v hlase. To je častokrát väčšia výhoda ako mať nekonečný rozsah. Myslím, že ak by nahral jedno EP, s prehľadom si ho kúpim, lebo jeho hlas je balzam. Má charizmu, šarm a to sa nedá kúpiť, ani natrénovať,“ opísala spoluprácu s Tomášom Maštalírom speváčka Tina.

 

 

Film Známi neznámi, ktorý režírovala Zuzana Marianková, je adaptáciou svetoznámej predlohy filmu Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa. Slovenskú adaptáciu scenára pripravil Petr Jarchovský – český scenárista filmov Pelíšky, Želary, Kráska v nesnázích, Občiansky preukaz, Učiteľka a režisérka filmu Zuzana Marianková. Producentom filmu je Wanda Adamík Hrycová a koproducentmi sú Petra Polnišová a Juraj Brocko.

Distribučná premiéra filmu sa uskutoční 5. augusta. Diváci sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony Tomáša Maštalíra, Petry Polnišovej, Táni Pauhofovej, Kláry Issovej, Anny Kadeřávkovej, Sväťa Malachovského, Martina Hoffmana a Tomáša Měcháčka.

Komentáre

Odporúčame