KLIPSK/CZROCK

Táto rockerka zo Slovenska to vie parádne roztočiť! Toto je novinka od LeRy

Rockerka zo Slovenska to teda vie parádne roztočiť! Na prvý pohľad nežná blondínka sa za mikrofónom mení na nekompromisnú frontmanku svojej rockovej kapely. Svoj potenciál, drive, zapamätateľný hlas a temperament naplno predstavila v prvom singli LAST DAY, ktorý reprezentuje kontroverzný videoklip, v ktorom dominuje ženská sila, nespútaná agresia a nástojčivý silný hlas speváčky.

Po dlhšej pauze, počas ktorej si zariaďovala vlastné nahrávacie štúdio, aby mohla kedykoľvek tvoriť svoju hudbu a experimentovať s netradičnými aranžmánmi, sa rozhodla pripraviť svoj prvý album v angličtine a presadiť sa aj za hranicami svojej krajiny. Teraz prichádza s ambicióznou rockovou novinkou „THE WAY OF THE CHAMPION“! Silná a expresívna pieseň s motivačným charakterom, v ktorej sa nájdu nielen nielen fanúšikovia modernej rockovej hudby, ale tiež športovci, či ľudia s vysokými ambíciami. „Pieseň som pôvodne napísala ako titulnú hymnu k majstrovstvám sveta v kickboxe, ale potom som si uvedomila, že jej záber je oveľa širší a tak sme videoklip natočili s troma rôznymi osobnosťami, pričom každý z nich je nejakým spôsobom výnimočný vo svojej sfére“ hovorí LeRa.

Baletku stvárňuje známa slovenská choreografka Michaela Motlochová, ktorá je vo veku, v ktorom sa už tanec a balet veľmi nepraktizuje, no ona podáva stále skvelé tanečné výkony, driftér Jánoš Onódi je významný pretekár, ktorý celý život žije naozaj motorizmoma Gábor Borároš s prezývkou Beast, prvý víťaz MMA Octagon fighting academy. V pesničke dominujú tvrdé gitary, podporené výživnými bicími a odhodlaný spevácky prejav LeRy.

„Táto pieseň má pre mňa silný význam, pretože definuje aj môj postoj k životu, k hudbe, k sebe samej. Nikdy sa nezastaviť, poctivo si odmakať svoju cestu za úspechom a poriadne si to užiť. Aj keď to niekedy znamená pot, drinu a vypätie všetkých síl,“ hovorí LeRa, ktorá je nielen speváčkou, ale tiež autorkou textu a spoluautorkou hudby.

„Baví ma nielen spievať, ale aj tvoriť, písať piesne, experimentovať so zvukmi so žánrami a preto si pesničky píšem väčšinou sama, alebo sa na nich aspoň autorsky podieľam. Teším sa na nový album, ktorý výjde začiatkom septembra 2021, pretože každá pieseň na ňom reflektuje nejaké moje životné obdobie, nejakú etapu, nejaké názory. Album bude ladený v rockovom štýle s prvkami elektroniky, dynamických zmien, budem spievať o láske, ale aj o nenávisti, o ženskosti, ale tiež o tom, ako sa moderný svet mení a ako nás to poznačuje.“ Na albume spolupracuje s producentom Matúšom Ferkom, s gitaristom a skladateľom Tomom Michalčákom, s Michalom Kovalčíkom a so svojim bubeníkom Lacom Kováčom.

„Rockový žáner mi bol najbližší už od malička. Gitarové riffy, preexponovaný spev, energia, agresia, emócia, chémia medzi hudobníkmi v kapele a celkový proces tvorby, hrania a cítenia rocku sú mi jednoducho najprirodzenejšie. Myslím si, že Slováci boli, sú a aj budú rockeri. Jednoducho to máme v krvi, ten bigbít, rock. Akurát sa pretlačili v poslednom čase do mainstreamu iné žánre, čomu rozumiem, lebo je jednoduchšie tvoriť a aj počúvať nenáročnú hudbu, ale to, že viaceré rádia rock nehrajú neznamená, že ho ľudia nepočúvajú.“

„Cítim to tak, že som konečne pripravená, že mám na to silu, hlas, ten správny nadhľad a výnimočných ľudí okolo seba. Škoda, že sa svet tak rapídne zmenil a že si nové pesničky zatiaľ neviem otestovať na veľkých európskych festivaloch, čo je môj najväčší sen, hrať a spievať pred desaťtisíckami ľudí. V Nemecku si ma všimli správni ľudia zo showbiznisu ešte keď som s mojim projektom LADY COLORS hosťovala na koncertoch legendárnej maďarskej skupiny Omega. Moja tvorba, štýl a zápal pre muziku, tvorbu a spev ich presvedčili, že stojím za tú námahu, aby sa moja hudba dostala aj do zahraničia. Som za to nekonečne vďačná a dúfam, že naša spolupráca prinesie skvelé výsledky.“

Komentáre

Odporúčame