Články

Spotify predstavilo priamu konkurenciu pre Clubhouse. Prichádza GREENROOM

V priebehu minulého roka vybuchol na internete nový trend. Spočíval v aplikácii s názvom Clubhouse, ktorá ešte stále nefunguje naozaj „pre všetkých“, je určená zatiaľ iba pre užívateľov iOS. Mohli sme započuť, že sa pripravuje aj umožnenie prístupu pre užívateľov Androidov, avšak appka stále funguje iba na báze pozvánok od už registrovaných užívateľov. 

Funkcie Clubhouse nie sú v digitálnom svete žiadnou novinkou, fanúšikovia populárnej sociálnej siete Discord poznali funkcie „hlasových miestností“ už dávno pred hajpom okolo Clubhousu. Ten to však spopularizoval najmä skrz známe osobnosti, ktorých mohli ich fanúšikovia odrazu počúvať pri neformálnych rozhovoroch prakticky bez nejakých zásadnejších obmedzení. Avšak tak, ako veľmi rýchlo popularitu Clubhouse nabral… tak ju aj podobne rýchlo stratil a dnes sa nevyužíva ani zďaleka tak veľmi, ako tomu bolo pár mesiacov dozadu. Tu však prichádza na scénu svetový streamovací gigant Spotify.

ZDROJ: BBB.com/Leo Kelion & David Molloy

Táto značka totiž pod seba vzala vývojárov aplikácie Locker Room, ktorá fungovala na podobných princípoch ako spomínaný Clubhouse, avšak s tým, že bola určená najmä pre športových nadšencov. Plány služby Spotify sa črtali už približne od uplynulej jari, avšak teraz ich ich nápad nadobudol reálnu podobu, kedy na svet prišla „nová“ aplikácia s názvom Greenroom.

Prakticky nejde o novinku ako takú, čo môžu dosvedčiť najmä tí, čo už predtým mali nainštalovaný práve spomínaný Locker Room. Aktuálne si totiž všetci užívatelia tejto appky mohli všimnúť, že prebehol markantný rebranding – aplikácia Locker Room sa jednoducho premenila na najnovší Greenroom, čo už je appka priamo spojená s populárnym Spotify. Spotify týmto spôsobom umožňuje svojim užívateľom používať hlasové miestnosti appky Greenroom, kde sa už zameranie predošlého športovo založeného Locker Roomu prirodzene rozšírilo aj do všeobecných tém. Vieš tam teda nájsť síce stále aj šport, ale už po novom aj samozrejme hudbu, či ostatnú kultúru všeobecne.

Nemusíš byť samozrejme len pasívnym užívateľom, v Greenroome sa môžeš pokojne realizovať aj ako tvorca. Pokiaľ to však nie je nič pre teba, stále si môžeš vybrať jednu z ponúkaných tém, ktorej poslucháčom sa môžeš stať.

A čo je možno oproti Clubhousu najdôležitejšie info: Je to dostupné nielen pre iOS, ale aj pre Androidy!

 

 

 

 

Komentáre

Odporúčame