KLIPSK/CZPOP

Domi Stoff poslovenčil svoje piesne a prichádza so sólo singlom „Očami vábi“

Bratislavčan Domi Stoff pôsobí na hudobnej scéne aktívne už od roku 2011, keď založil kapelu King Shaolin, v ktorej pôsobí ako frontman doteraz. V tejto formácii ukázal svoj cit pre silné melódie, kvalitné aranžmány a osobné texty. Tentoraz predstavuje ako predzvesť svojho sólo projektu slovenský singel s videoklipom k skladbe „Očami vábi“.

Domi Stoff sa venoval hre na gitare a komponovaniu vlastných skladieb od svojich trinástich rokov. Už popri štúdiu na ŠUP Josefa Vydru a VŠVU v Bratislave sa však začal venoval zdokonaľovaniu sa v kompozícii. V jeho energiou nabitých skladbách s modernými zvukmi a dravosťou cítiť mnoho inšpirácií a jeho rukopis sa za posledných 10 rokov dôrazne vykryštalizoval. „Stále objavujem nové sféry a zákonitosti, ktoré mi dopomáhajú pracovať s emóciou. Za tie roky som však už pochopil určité veci a nemám rád škatuľkovanie. Hudba je len hudba. Mojou hudbou chcem hovoriť príbehy o mojom živote, svoje životné postoje, chcem oslavovať vesmír a Zem a občas sa ňou chcem vyplakať. Hudba je pre mňa “denník” môjho života. Keď spätne počúvam moje piesne, tak presne viem, v akom životnom momente som sa akurát nachádzal,“ objasňuje Domi zákonitosti tvorby hudby a smerovanie textov.

Jeho domovská kapela a hudobné dieťa formácia King Shaolin má na svojom konte 3 albumy, dve EP, ďalšie sólo single všetky v anglickom jazyku a spolupráce napríklad s Celeste Buckingham, Lenny či Vladisom. Svojou húževnatou prácou sa prepracoval až na pódia ako Aerodrome Festival alebo Sziget Festival a stihol popri komponovaní a produkovaní zahrať 650 koncertov v siedmich krajinách Európy. Avšak posledných 14 mesiacov podnietilo jeho tvorivé vlastnosti k hlbšiemu spoznaniu a odkrytiu krás i nástrah rodného jazyka vo vzťahu k zvukomaľbe a tvorbe liniek spevu.

Komentáre

Odporúčame