KLIPSK/CZROCK

Negatívny vplyv sociálnych sietí na dnešnú generáciu. TOME & Vintage boyz vydávajú novú skladbu

Žijeme v dobe technológií a sociálnych sietí ktoré nám vedia uľahčovať náš život. Avšak aké sú nedostatky dnešnej modernej doby ?

TOME mladý spevák a skladateľ spolu so svojou kapelou Vintage boyz kritizuje novodobý svet sociálnych sietí, trendov ale aj dnešnú mainstreamovú hudobnú scénu. Je mnoho ľudí ktorí otvoria facebook, instagram či tik tok, hneď ráno keď sa zobudia, následne ho pozerajú cestou do práce, otvoria si ho aj v práci keď majú pauzu, potom keď prídu domov a najsmutnejšie je že majú potrebu mobil otvárať aj v spoločnosti svojich priateľov.

„Dnešné deti si radšej zahrajú hry online ako keby sa von stretli a zahrali si futbal alebo schovávačku, v puberte dievčatá začnú pridávať takmer polonahé fotky aby získali viacej followerov a chlapci si dokážu na internete pozrieť za hodinu toľko nahých tiel čo môj dedo videl za celý život. Hnevá ma, že mladí ľudia prikladajú sociálnym sieťam až takú veľkú váhu a menej si všímajú skutočný okolo seba,“ hovorí autor piesne TOME.

Skupinu TOME & Vintage Boyz tvoria mladí chalani z Liptova ktorých spája najmä rocková muzika. Ich hudba ponúka surové kritické texty o dnešnej dobe ale aj texty o bežných veciach ako je láska. Moderný mladistvý prejav dopĺňa starý rock n rollový Vintage zvuk. Speváka Tomáša Mikulku môžete spoznať aj s talentovej súťaži Československá Superstar ktorej sa zúčastnil v roku 2019 a prebojoval sa až do top 20ky. Zostavu Vintage Boyz tvoria : Dominik Lysý na elektrickej gitare, Andrej Kelčík na basgitare, Dominik Sojčák za bicími, a Tomáš Mikulka (TOME) za mikrofónom tiež s elektrickou gitarou. TOME & Vintage boyz rozbiehajú spoločný projekt ktorý mali v pláne vydávať už minulý rok no kvôli lockdownu nebolo možné nahrávky a klipy dokončiť. Tento rok sa však môžete tešiť na ich ďalšie počiny ktoré spolu s nimi pripravuje Juraj Strásky v štúdiu imagine v Žiline kde bola nahratá aj najnovšia vydaná skladba Chcel by som sa narodiť skôr.

Komentáre

Odporúčame