KLIPSK/CZHIP-HOP

Momo spúšťa predpredaj jedenásteho albumu. Hosťuje mu Rytmus, Majk Spirit aj Frayer Flexking!

MXI… možno netreba vysvetľovať, no môže nám byť všetkým jasné, že ide o značku Momovho 11-teho štúdiového albumu za celú svoju rapovú kariéru!

Pri príležitosti dnešného spustenia predpredaja sme sa dočkali aj prvého oficiálneho singlu v doprovode videoklipu. Ide po rokoch o spoluprácu s Rytmusom a to konkrétne na tracku „Moja zóna“. Chalani neboli spolu za mikrofónom od roku 2015 (Momov album HEROIN). Téma tejto veci spočíva v neprístupnosti cudzím ľuďom, čo do istej miery korešponduje s frázou, ktorá sa okolo Momovho mena točila dlhé roky – Momo sám.

 

Okrem Rytmusa je však album MXI plný aj ďalších nesmierne zaujímavých featuringov. Po prvýkrát budeme Moma počuť s Frayerom Flexkingom a obrovským prekvapením pre fans je feat s Majkom Spiritom, čo je jedno z najzaujímavejších spojení v prostredí nášho domáceho rapu za posledné roky. Pri týchto premiérových spoluprácach však ešte zostaneme, keďže si takto prvé kolabo strihne Momo aj s Pauliem Garandom a Refewom. Ďalej budeme v trackliste počuť Dana Kapitána a na vokáloch aj „nepriehladnuteľný“ hlas Martina Císara. Toho si Momo zavolal do jednej zo svojich najosobnejších skladieb vôbec.

zdroj foto cover: Katarina Šlesárová

Podľa samotného Moma je však najväčšia spolupráca na albume s Hoodinim. Toto meno určite netreba veľmi predstavovať, Hoodini je zodpovedný nielen za hudobné produkcie, ale celkovo za ten celistvý kreatívny proces, samotné nahrávanie nevynímajúc.

Mená skladieb v zverejnenom trackliste vyzerajú veľmi sympaticky a do očí nám okrem spomenutých kvalitných spoluprác môže udrieť aj pokračovanie série „Ja som Bratislava“. Celkovo by sme sa mali dočkať symbolických 11-tich trackov a album si na našom e-shope budeš môcť zakúpiť samozrejme aj vo zvýhodnených balíčkoch spolu s merchom. Tak ako to bolo pri minuloročnom albume EXTRAS, aj tentoraz si budeš môcť Momov album kúpiť spolu s tzv. download kartou, aby si mal fyzickú aj elektronickú podobu albumu doma ako prvý/prvá. Takto si to budeš môcť vypočuť aj zo svojho zariadenia skôr, než dorazia skladby z tracklistu na streamovacie služby. Tak načo ešte čakáš? Poď do toho, nech si stihneš objednať aj svoj podpísaný nosič!

⇒ Nový album MXI aj spolu s novým merchom nájdeš v predpredaji TU ⇐

 

 

 

Komentáre

Odporúčame