ČlánkyPOP

Tamara Kramárová vystupuje z tieňa svojho otca. Počúvaj jej unikátne atmosferickú muziku

Veľmi radi máme mladých motivovaných ľudí, ktorí v muzike skutočne nechávajú svoje srdce. Dnes sa ti o čosi bližšie pokúsime priblížiť speváčku, o ktorej ešte budeme určite veľa počuť.

O mladučkej Tamare Kramárovej sme ti písali už napríklad aj minulý rok, kedy sme ju mohli počuť na spolupráci u známej kapely Hex, konkrétne na skladbe s názvom „Mesto stratilo dych“. Už tam bolo jasné, že Tamarin hlas je na počúvanie extrémne príjemný, čo nám dokázala už niekoľkokrát. Najnovšie napríklad v (ne)pravidelnej série Universal Playground, kde sme ju mohli počuť v doprovode vlastnej gitary. Zahrala a zaspievala niekoľko cover songov, avšak predstavila aj zopár vlastných skladieb, ktoré majú skutočne špecifickú atmosféru!

Minuloročná spolupráca so známou kapelou Hex:

Napriek tomu, že je dcérou populárneho herca Maroša Kramára, svoju cestu si šľape vlastnými nohami. Jej hudobnú tvorbu môžeme spoznávať pod jej krstným menom – Tamara – a podľa všetkých info, by sme sa v dohľadnej dobe mali od nej dočkať aj debutového EP-čka.

Prácu na novej hudbe však musí si musí zadeľovať popri štúdiu neurovedy. Ako sme sa dozvedeli z rozhlasového rozhovoru Spojky s Adelou, vďaka pandemickej situácii sa mladá speváčka vrátila z Veľkej Británie, kde študuje. Má len 21 rokov, avšak hudbu cíti veľmi pekne, čo ukázala napríklad aj na ďalšej spolupráci – tentokrát u Curly Simona, hudobníka z Bratislavy, ktorý je od Tamary dokonca ešte mladší. Ich spoločná skladba „Stop Holding On“ vyšla prsne na Vianoce 2020 a pochádza zo Simonovho albumu Things We Don´t Say.

Okrem výbornej vlastnej tvorby však Tamara dokáže zaujať aj osobitným prejavom v rámci cover verzií songov od iných umelcov. Na jej oficiálnom YouTube kanále nájdeme cover verzie skladieb ako „Breezeblocks“ od Alt J, „Gramercy Park“ od Alicie Keys alebo „Who You Are“ od Jessie J.

Tamarinu tvorbu budeme určite napäto sledovať, aby sme vás o akýchkoľvek novinkách mohli hneď informovať. Veríme, že sľúbené EP-čko naozaj čoskoro príde a dočkáme sa ďalšej dávnky príjemnej hudby!

 

Komentáre

Odporúčame