ČlánkyHIP-HOP

DMX svoj boj v nemocnici prehral. Zaspomínajme si na neho s jeho najväčšími hitmi

Ani nie týždeň dozadu sme vás informovali o tom, že legendárny DMX sa vo vážnom stave nachádzal v nemocnici v New Yorku. Stalo sa tak potom, čo sa predávkoval, následkom čoho dostal infarkt. Doktori boli ohľadne jeho stavu neveľmi pozitívni, obávali sa, že raper svoju vážnu zdravotnú koníciu nemusí prežiť.

Dnes sa k nám dostala smutná správa, že DMX svoj boj naozaj prehral.

Portál thejasminebrand.com medzi prvými priniesol správy o tom, že raper vlastným menom Earl Simmons nás vo veku 50 rokov opustil. O všetkom novinárov informovala jeho rodina z nemocnice White Plains, kde mu v jeho posledných dňoch robili spoločnosť.

„Earl’s music inspired countless fans across the world and his iconic legacy will live on forever. – Jeho muzika inšpirovala nespočet fanúšikom naprieč celým svetove a jeho ikonický odkaz bude žiť naveky.“

Pri tejto nešťastnej udalosti sme si dovolili zozbierať X-ove najväčšie hity a zahrnúť ich dohromady v tomto článku, aby sme si mohli všetci spoločne na jeho nesmrteľnú muziku zaspomínať. V našom výbere tak nájdeš notoricky známe hity ako „Where the Hood at“ alebo aj emotívne záležitosti ako „Let Me Fly, „Slippin´“ alebo „I Can Feel It“.

Skladba „The Rain“ dozaista ptrí medzi najsilnejšie DMX-ove tracky, obzvlášť po jeho smrti v sebe nesie o to väčšiu atmosféru. Vnímate to rovnako?

O DMX-ovi bolo známe, že vždy mal blízko k zhýralému životu a aj napriek mnohým pokusom o vyliečenie sa zo svojej závislosti do toho spadol vždy znova. To sa mu v dôsledku stalo i osudným. V jeho muzike však i tak nechýbal veľký odkaz a nech bol DMX akýkoľvek v súvise s omamnými látkami, v jeho textoch sa skrývajú naozaj silné emócie.

Napriek tomu, že skladba „Let Me Fly“ nikdy svoj oficiálny videoklip nedostala, svoju silu má i bez vizuálneho prevedenia. Nachádzala sa na albume It’s Dark and Hell Is Hot z roku 1998, kedy mnoho aktuálnych fanúšikov mainstreamového hip-hopu možno nebolo ani na svete. Pripomeň si aj ty tieto silné skladby spolu s nami a zaspomínaj si na túto rapovú legendu…

ZDROJ: thejasminebrand.com

Komentáre

Odporúčame