KLIPSK/CZHIP-HOPPOP

Skupina ROVNAKO ROZDIELNI reflektuje novým singlom pandemicku dobu

Organizácia Rovnako Rozdielni vytvorila hudobný videoklip znázorňujúci odkaz dnešnej doby. Do projektu sa zapojilo množstvo prevádzok zasiahnutých pandémiou Covid-19.

O skladbu a videoklip sa postarala rovnomenná skupina z Trnavy, RovnakoRozdielni, ktorej členmi sú interpreti vystupujúci pod menami Idol Different a Ignasio spolu s kameramanom a režisérom v jednej osobe, Pavlom Banášom.

„Slováci sú hrdí lokalpatrioti. S blížiacim sa zažiatkom majstrovstiev sveta v hokeji celú krajinu zaplavia Slovenské vlajky, ľudia sa stretávajú v obývačkách, baroch a na námestiach a všetci držia spolu ako jeden tím. Posledný rok však bol trochu iný a majstrovstvá sveta nás nečakali. Namiesto toho sme sa museli všetci zapojiť do jedného spoločného zápasu, ktorý je náročnejší ako akýkoľvek futbalový či hokejový. Prvú tretinu sme zvládli úplne skvelo, pomáhali sme si, šili sme rúška, robili nákupy starším… DRŽALI SME SPOLU. Trvá to však už príliš dlho. Síl už veľa nezostalo a víťazná morálka klesá tiež. Sme však v cieľovej rovinke. Na konci závodu už nikomu nezostalo veľa síl a každý ide na doraz. Ak však chceme vyhrať, tak práve toto je rozhodujúce obdobie, kedy si treba siahnuť na dno a zabrať najviac ako to ide. Spojme sa a ťahajme spolu za jeden povraz. Nie kvôli politikom, nie kvôli odborníkom… ale kvôli obyčajným ľuďom, ktorí kvôli pandémii najviac krvácajú.“

Kvôli baristovi z kaviarne na vedľajšej ulici, kvôli trénerovi z fitka pod našim bytom, kvôli predavačke z nášho obľúbeného obchodu s oblečením, kvôli hráčom nášho klubu,… Spojme sa a buďme zodpovední, pretože len to je cesta ako poraziť vírus a vrátiť sa späť k normálnemu životu.

Komentáre

Odporúčame