Články

Zack Snyder dal von svoju JUSTICE LEAGUE. Počúvaj ten fenomenálny soundtrack!

Všetci fanúšikovia superhrdinských filmov z komiksového sveta DC boli v ohromnom očakávaní, čo v roku 2017 prinesie vôbec prvá tímovka z DC Universe. Film Justice League si na starosť pôvodne vzal Zack Snyder, ktorý sa predtým podpísal aj pod filmy Man of Steel a Batman VS. Superman.

Zack Snyder však prípravy svojho veľkofilmu nedokončil a pre tragickú samovraždu jeho dcéry sa režisérskej stoličky vzdal. Filmové štúdio Warner Bros následne presunulo túto úlohu na Josha Whedona, známeho napríklad režírovaním prvej tímovky Avengers. To však ako iste vieme, dopadlo totálnym fiaskom, film si vyslúžil kritiku nielen od odborníkov, ale aj fanúšikov. A práve fanúšikovia po celom svete sa spojili v petícii za dodatočné vydanie takzvaného Snyder Cut-u filmu Justice League, ktorý by pre nich znamenal tú skutočnú „spravodlivosť“.

To sa na ohromnú radosť všetkých skutočne podarilo a my sme posledné mesiace mohli byť v netrpezlivom očakávaní toho, akú superhrdinskú lahôdku si to pre nás Zack Snyder pripravil ako odmenu.

Už z trailerov bolo jasné, že celková úroveň filmu bola posunutá o mnoho levelov napred. Snyder odstránil všetky nezmyselné úpravy štúdia Warner Bros a naozaj zodpovedne sa držal svojej vlastnej vízie o tom, ako má toto dielo vo výsledku vyzerať.A to nielen čo sa týka vizuálneho zážitku, ale samozrejme obrovskú rolu v aj v tomto prípade zohralo audio. Miestami infantilný soundtrack Whedonovej verzie nahradila temná hudba od Toma Holkenborga, ktorý urobil naozaj výbornú robotu.

Pokým sa však o čosi bližšie vrhneme na spomínaný soundtrack, za zmienku určite stojí ešte jedna zaujímavosť. Tou je fakt, že na streamovaciu platformu HBO dorazila Justice League historcky prvýkrát rovno aj so slovenským dabingom! Toto utajované prekvapenie mal na starosti sám Strapo, ktorý tradične odviedol skvelú prácu a film je tak ešte viac dostupný naozaj pre každého. So Strapom na tomto projekte spolupracoval napríklad aj Gogo.

Späť však k hlavnej téme tohto článku – naozaj fenomenálnemu soundtracku. Tvorba Toma Holkenborga bola tak ako kopa ďalších aspektov, z pôvodnej kinoverzie odstránená. My sme tak prišli naozaj o kvalitnú hudbu, ktorá však v Snyderovej vyše 4-hodinovej snímke dostala svoje právoplatné miesto. Okrem celkového veľmi výrazného posunu atmosféry vďaka tejto hudbe, sme sa dočkali aj osobitných tématických prvkov pri každej jednej z hlavných postáv, čo na našom fanúšikovskom zážitku rozhodne iba umocnilo.

Obzvlášť za vypichnutie stojí pár momentov, ako napríklad pieseň pre sirénu alebo aj pozmenená hudobná téma Wonder Woman, pri ktorej nie sú vylúčené ani zimomriavky. 

Justice League Zacka Snydera je naozaj výborným filmom, ktorý pre zmenu oproti svojmu predchodcovi svetelnou rýchlosťou zbiera ako pozitívne recenzie od kritikov, tak aj nadšené reakcie fanúšikov, ktorý si už tento skvost pozreli. Na to aby ste sa vyhli zbytočným spoilerom, určite bežte využiť príležitosť a pozrite si toto superhrdinské umelecké dielo aj vy. Čo od toho môžete očakávať? Ten pravý zážitok pre všetkých komiksových fanúšikov, úžasný hudobný doprovod, kopu nefalšovanej akcie, ktorá sa nebojí ukázať krv ani použiť nadávky tam kde sa hodia, detailne vykreslené charaktery a taktiež aj kopu prekvapení v podobe postáv, ktoré by ste tam pravdepodobne nečakali.

Za nás sa Snyderova Justice League naozaj vydarila a je len veľkou škodou, že si ju aktuálne nemôžeme vychutnať priamo na striebornom plátne v kinosálach.

 

Komentáre

Odporúčame