KLIPČlánkyBlog

Hlasoval si už za svojho favorita? Toto sú najsledovanejšie videoklipy domácej hudby za minulý rok!

Za minulý rok sa aj napriek stále aktuálnej situácii urodilo kopa kvalitnej muziky. Dnes začíname našu článkovú sériu, ktorou ti chceme priblížiť jednotlivé kategórie toho, za čo môžeš hlasovať v tohtoročnej edícii našich kultových RUKA HORE AWARDS.

Dnes ti predstavíme dve desiatky tých najpozeranejších videoklipov Českej a Slovenskej Republiky za rok 2020, z ktorých si možno aj ty vyberieš práve svojho favorita!

⇒ V RUKA HORE AWARDS hlasuj TU ⇐

Poďme na to! 

Na začiatok si dáve niečo nenásilné, čím je úspešný videoklip od českého new wave rapera Koja so skutočne vtipnou tématikou. Prihovára sa ňou totiž svojej polovičke, o ktorej zarapoval naozaj všeličo. Skladba „Lízatko“ dostala streetový videoklip, ktorý je veľmi jednoduchý a u fanúšikov si vybojoval veľkú obľubu.

Pilotný klip Spiritovho štvrtého sóla ARTIST patrí od času svojho vydania medzi tie najsledovanejšie záležitosti okolo tohto projektu. Na featuringu sa predstavil Ben Cristovao a videoklip určite právo bojuje o hlasy, keďže je to vizuálne jeden z absolútne najlepších klipov vďaka režisérovi Adamovi Pavelkovi.

Hymna autíčkarov? Neriešáci spravili ku svojmu oceňovanému albumu #OK niekoľko klipov. Tie najsledovanejšie sú práve na spomínanú vec „Ruka Na Volante“ (kde sme dostali aj mladšie verzie Gaba s Maťom) alebo aj feat so Separom na tracku „Viac“. Ktorý klip z týchto dvoch je pre teba lepším? pre pripomenutie si pozri rovno oba!

Miro Jaroš sa vždy cez svoju hudbu snažil prihovárať deťom s rôznym odkazom. V jednom zo svojich minuloročných videoklipov sa pokúsil nenásilnou cestou opísať stav okolo vírusovej situácie aj tým najmenším. Oslovil takýto opäť príjemný slnečný klip aj teba? Prípadne zahlasuj aj za svojich potomkov, ktorí si túto pesničku opäť veľmi obľúbili!

V predchádzajúcom videoklipe Mira Jaroša sa ukázalo aj veľa ľudí, ktorí sa do klipu zapojili prostredníctvom svojich vlastných videí, aby podporili celkovú ideu pesničky. Čosi veľmi podobné sme mohli vidieť aj vo videoklipe zo Separovho veľmi počúvaného albumu OG, v ktorom si s ním strihla spoluprácu aj Tina. Skladba „Všetci za jedného“ v produkcii Tomiho Popoviča dostala kvôli spomínanej vírusovej pandémii klip poskladaný od fanúšikov aj interpretov zároveň, vďaka čomu vznikol skutočne silný vizuál. Okrem veci „Všetci za jedného“ si však priazeň u divákov na YouTube získal vo veľkom aj titulný klip albumu, ktorý patrí v našich končinách medzi tie technicky najvyspelejšie vizuály rapovej scény.

Silnú aktivitu preukázali v roku 2020 aj členovia Kontrafaktu. Jednak sme sa dočkali ich spoločných videoklipov ešte z albumu REAL NEWZ ako „Pocity“ alebo „J-Lo“. Okrem spoločného projektu však boli obaja členovania veľmi aktívni aj samostatne. Rytmus v rámci svojho celovečerného filmu TEMPOS a Ego samozrejme má na svedomí svoje druhé sólo EGOTRON. Rytmus dal k zmieňovanému filmu aj super motivačný klip na skladbu „Nezastaviteľný“ a jeden z najväčších hitov albumu EGOTRON bola skladba „Pumpa“ so Simou a Benom Cristovaom.

Aby sme nepísali toľko len o slovenských interpretoch, vráťme sa na chvíľku späť do Česka. Tam sa totiž stalo viacero významných udalostí, ako napríklad rozpad chalanov z Azurit Kingdom. Sergei Barracuda sa rozišiel s Pastorom nie zrovna v priateľských vzťahoch a svoj pohľad na vec opísal v tracku „Jezabel“.

V rámci českého rapu svoj album ORIGINAL predstavil v roku 2020 Ektor a od neho sme dostali skutočnú nálož samých hitov. V našom výbere sme sa ti rozhodli predstavil rovno tri klipy, z ktorých každý je pochopiteľne na vysokej úrovni a všetky dosiahli miliónové zhliadnutia. Konkrétne tu máme veci ako „Hranice“ (klip inšpirovaný legendárnym filmom SCARFACE, postaral sa oň Jan Strach), „Teď tady“ a taktiež aj klip na singel „Do pěti“. Ktorý singel z albumu ORIGINAL máš najradšej?

Robin Zoot nám dropol svoj výborný album POUZAR, ktorý v sebe niesol aj pokračovanie legendárneho tracku „Česká Florida“, ktorý dostal naozaj naložený videoklip. Na feate sa predstavili Koky a Yzomandias. O klip, ktorý mnohonásobne prekonal svojho predchodcu sa postaral opäť už spomínaný Jan Strach.

Ďalšia česká záležitosť v poradí nie je videoklip v priamom slova zmysle. Teda… minimálne nie jeden, keďže ide o promovanie Yzovho EP-čka MELANŽ, kde sa na feate predstavil Nik Tendo. Napriek tomu, že nejde o tradičný videoklip, má tento vizuál už skoro 10 mega views!

Hoci Kali už vydal pred nedávnom svoj album LEPŠÍ, skladba „Spomínam“ je ešte z jeho predošlého projektu ALE NE z roku 2019. Kali, Osťo, Peter Pan, Hoodini a dokonca aj Čis T si v tomto uletenom klipe zahrali dôchodcovské verzie samých seba! Všetko sa to zvrtlo aj tak na poriadnu párty!

Známy český spevák Jan Bending sa rád na skladbách spája so svojím bratom Marsellom a z tohto bratského spojenia vznikol napríklad aj singel „Ta pravá“. Jeho klip patrí za minulý rok medzi Janove najsledovanejšie klipy, podporíš ho svojím hlasom?

U nás na Slovensku je absolútne najviac sledovaným klipom spoločná vec od Simy a Kaliho s názvom „Toto leto“. za niečo málo cez 6 mesiacov dosiahol vizuál na YouTube viac než 8,6 miliónov čo z neho bez debaty robí to najpozeranejšie zo slovenskej muziky za celý rok 2020.

Ak si si aj ty našiel/našla svoj absolútne najobľúbenejší videoklip uplynulého roka, zahlasuj za neho na linku nižšie! Pokojne sa samozrejme mohlo stať i to, že práve tvojho favorita sme v tomto výbere 20 najsledovanejších vecí neuverejnili, takže môžeš tam dať skutočne hocičo podľa tvojej vlastnej chuti! 

⇒ V RUKA HORE AWARDS hlasuj TU ⇐

 

Komentáre

Odporúčame