News

Vypočuj si silnú vec od Michaely Hanudelovej, v predvianočnom čase sa zrodila hviezda!

Michaela Hanudelová sa prvýkrát objavila s mimoriadne zafarbeným hlasom v súťaži Superstar 2020. Mimo Superstar si ju po prvýkrát všimol hudobný manažér na večierku, kde sa rozliehal jej príjemný a netuctový hlas – zaujala obsahom aj formou.  Neváhal sa predstaviť a pozval ju do štúdia, nech skúsi zaimprovizovať za prítomnosti hudobného producenta a ďalších členov z hudobnej brandže.

Slovo dalo slovo…

Už sa pripravuje jej debutové EP Sto pocitov s prvým singlom „Jedna noc“, ku ktorému minulý mesiac vyšiel aj videoklip. Režíser videoklipu Pierre Lexis hovorí: „Príbeh je postavený na akejsi retrospektíve a snoch po bývalom partnerovi. Ten kto lúbi, si druhú osobu vo svojich snoch často krát idealizuje, ale realita je vždy iná, horšia. Telefónna búdka je prenášadlom reality a snov.  Taktiež sme vizuálne chceli vytvoriť atmosféru film noir, pretože sa do pochmúrnej témy náramne hodila.”

Texty si Miška píše sama. Ruku k dielu priložil zvukom aj G-bod a o finálny album sa postaral producent Hoodiny. Miška patrí do hlasovej skupiny mezosoprán, ale snaží sa vždy ku konkrétnemu textu nechať vyniknúť inú hlasovú polohu a tým pádom sú všetky jej skladby rozmanité. Sama hovorí: „Najprv musíme nájsť lásku a mier v sebe a až potom môžme hudbu prijímať, tvoriť  a svoje myšlienky rozdávať ďalej.“ Pri písaní a tvorbe sa zatvorí do svojej skúšobne alebo štúdia, obklopená rôznými hudobníkmi. To jej stačí k tomu, aby sa ponorila do sveta melodickej fantázie. Jej umelecká identida je pre ňu dôležitá.

„Chcem, aby moja hudba v prvom rade tešila mňa, robila mi radosť. Keď to takto cítim, robí to radosť mne a viem ju odovzdávať ďalej aj ostatným.“

Komentáre

Odporúčame