KLIPSK/CZHIP-HOP

Mišo Kubovčík v novom BAŠTRNGU so Separom ti povedia ako sa postarať o popáleniny

Dnešok je posledným dňom v roku. Silvester sa neodmysliteľne spája aj s oslavovaním v podobe ohňostrojov, delobuchov a ostatnej pyrotechniky. Práve pri nezodpovednom narábaní s tým všetkým vznikajú veľmi časté poranenia, preto nový videoklip od Baštrngu prichádza práve v čas.

Ide už o tretiu spoluprácu Michala Kubovčíka so Separom, ktorý sa tu opäť chopil úlohy intepreta (do hudby od Smarta, s mastrom od Mateja Straku). Prezradí ti poznatky, ako lepšie a efektívnejšie sa postarať o popáleniny. Potvrdia známe fakty, ale zároveň aj vyvrátia často opakované mýty, ktoré ti podanie tvojej prvej pomoci môžu iba skomplikovať. Pri prípadoch popálenia sa však za predpokladu, že viete čo treba robiť, dá veľmi dobre podať prvá pomoc.

V rámci odbornosti na novom videoklipe spolupracovali kapacity ako pán doktor Dobiáš a pán doktor Miroslav Országh, ktorý dlhé roky viedol kliniku popálenín v Ružinove. Napriek tomu, že sa v klipe objaví aj skutočná zhorená ľudská koža, na väčšine záberov nájdeš samozrejme prácu maskérky. Tou bola Aďa Štrbová, ktorá bola dokonca i nominovaná na ocenenie Českého leva za maskovanie vo filme Amnestie. V hlavnej úlohe sa predstavil Richard Autner, herec Národného divadla. Klip vznikol s podporou nadácie NN ľuďom.

 

Komentáre

Odporúčame