KLIPSK/CZNewsPOPVideo

Oravskí junáci JA&ON pripomínajú v emotívnej skladbe, že “NIK NIE JE SÁM”!

Juraj Janček a Ondrej Ondrek sú mená, ktoré tvoria kapelu mladých junákov z Oravy, ktorí dávajú von sviatočný song, trocha s inou myšlienkou ako „Šťastné a Veselé“.

„Myslím, že pripomínať ľuďom tradičné Vianoce v aktuálnej situácií môže v niektorých, ktorí nemôžu cestovať za svojimi najbližšími alebo s nimi byť, vyvolať smútok. Preto sme chceli prostredníctvom skladby povedať všetkým, že aj keď je situácia počas Vianoc nepriaznivá, nie sú sami a netreba sa báť požiadať o pomoc. Preto sme aj textovo, aj klipovo chceli vytvoriť akýsi odkaz tým, ktorí sa tak cítia“, opisuje myšlienku pesničky Juraj.

Song sa nahrával pod dozorom momentálne najlepšieho gitaristu Jimiho Cimbalu v Randal Factory, hudbu a text si junáci zložili sami. Chalani touto emotívnou skladbou so silnou výpoveďou však chcú pomôcť rodinám, ktoré na tom nie sú najlepšie.

 

„Vo videoklipe som chcel zachytiť emóciu, že aj keď sa nám nedarí v živote a cítime sa niekedy sami, rodina nás nikdy nesklame. Koncept som postavil na puberťačke, keďže v tom veku decká riešia práve to, že sú nepochopené a cítia sa samé. V rámci tohto roka, kedy boli nielen školy viac menej zavreté a ľudia riešili nezamestnanosť, vznikalo v rodinách napätie, ponorka či nechuť tráviť s rodinou svoj čas. Preto je odzrkadlená téma uvedomenia sa, že napriek všetkému, nikdy nie sme sami a že rodina, či priatelia nás vždy podržia“, vysvetľuje kompozíciu videoklipu režisér Adrián Kutný.

Chalani aktuálnym singlom zverejnili pod klipom aj priame linky, kam fanúšikovia môžu poslať svoju finančnú pomoc. „Veríme, že aspoň takto vieme pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Či už sú to ľahké alebo náročnejšie dni, netreba zabúdať, že nik nie je sám“, uzatvára s nádejou Ondrej.

Komentáre

Odporúčame