Články

Aké songy kraľovali roku 2020? Sleduj náš rebríček z domu a zo sveta!

Tak ako každý rok, aj tento ti prinášame náš vlastný prehľad tých najlepších skladieb uplynulých mesiacov. Rok 2020 bol plný udalostí, ktoré otriasli svetom a mnoho z nich bolo naozaj ťažkých pre našu spoločnosť. V takýchto ťažkých aj pekných časoch nám však za každých okolností robí spoločnosť dobrá hudba. V tomto článku ti preto zhrnieme tie najviac sledované skladby, ktoré sa nám všetkým vryli pod kožu a pomohli nám rok 2020 prežiť aspoň v trošku krajšom svetle. 

Na začiatok si dáme svetové hity, medzi ktorými tento rok rozhodne kraľuje spolupráca Future X Drake. Ich spoločný singel „Life Is Good“ totiž s klipom dosiahol viac než neuveriteľných 1,3 miliardy videní na YouTube. Šepkalo sa, že pôjde o spoločný album týchto chalanov, ale zatiaľ sme dostali len tento track a Future dal von svoje sólo High Off Life.

Nielen vďaka Tik-Toku, ale aj zo všetkých ostatných sociálnych sietích sa na nás doslova zosypala skladba „Savage“ od Megan Thee Stallion. Track sa veľmi rýchlo stal hitom a obľúbená je okrem orgiinálnej verzie aj tá, kde sa po boku Megan thee Stallion ukázal aj samotná Beyoncé!

V našom výbere samozrejme nemôže chýbať Tekashi 6ix9ine, ktorý po svojom návrate z väzenia načisto rozbil internety. Jeho comebacková vec „Gooba“ sa stala hitom okamžite v deň svojho vydania a aj keď tekashiho album veľkú slávu nezožal, jednotlivým trackom sa dostalo naozaj výraznej pozornosti.

Pri rape ešte ostávame, keďže spolupráca medzi už spomínanou Megan Thee Stallion s Cardi B vzbudila vlnu úžasu. Nielen vďaka téme ich spoločného tracku, ale kvôli horúcemu klipu, ktorý ho doprevádzal.

Keď prejdeme trochu aj do iného žánru, tak v RnB v roku 2020 načisto kraľoval The Weeknd, ktorý je v súčasnosti považovaný za jedného z najväčších zástupcov tohto žánru. Svojím albumom AFTER HOURS sa mu podarilo dosiahnuť obrovský uspech a hlavne aj vďaka singlu „Blinding Lights“.

Zo sveta prejdime k nám na Slovensko, kde sa podľa Spotify stal naším najpočúvanejším interpretom Separ. Má totiž na konte svoj štvrtý sólo OG, ktorý od fanúšikov získal veľkú obľubu.

Ako honorable mention rozhodne nemôžeme okrem titulného singla „OG“ vynechať ani spoločnú vec „Všetci za jedného“ s Tinou, v ktorej sa mohli ukázať aj samotný fanúšikovia.

Medzi tými najlepšími (a najsledovanejšími) slovenskými pesničkami nemôže chýbať rýdzo slovenská kapela Hrdza, ktorá pripravila titulnú pieseň pre úspešný film SVIŇA. Film bol natočený podľa rovnako úspešného románu Arpáda Soltésza.

Medzi klipmi, ktoré u nás nazbierali najviac views na YouTube, nechýba ani letná záležitosť „Toto leto“ od Simy a Kaliho. Jej videoklip získal necelých 9 miliónov pozretí za polrok!

Kovidová karanténa prerušila na istý čas vysielanie Rytmusovho dokumentu TEMPOS, ku ktorému Paťo nahral veľmi silnú skladbu „Nezastaviteľný“. Klip získal milióny views a tento track patrí rozhodne medzi najlepšie Rytmusove veci posledných rokov.

Na samotný záver tu máme ešte jednu veľmi silnú domácu skladbu. Ide o song „Stoj“ od Peter Bič Project, ktorý môžeš veľmi dobre poznať aj z rádií. Páči sa ti ten jednoduchý emotívny videoklip?

 

COVER PHOTOS:

Separ: @mariannatomanova

Tekashi: klip – „Gooba“

Sima: @jakubecmichal & @nikol.t.lokin

Komentáre

Odporúčame