KLIPSK/CZ

Speváčka Lea Danis pre pandémiu zmeškala svadbu priateľky. Namiesto toho jej napísala svoju najintímnejšiu skladbu

Slovenská speváčka a hudobná producentka Lea Danis počas korona-krízy opäť víri hladinu na hudobnej scéne. Po sérii anglických skladieb vrátane úspešného tanečného singlu Follow (2019) sa kráska vrátila k slovenčine a výsledkom je zamilovaný singel, doposiaľ jej najintímnejšia hudobná výpoveď “Všetko máš” . Skladba je zároveň aj svadobným darom pre priateľku z detstva. “Strašne ma tým dojala, možno o tom doteraz ani nevie. Pre mňa ako umelca je to najväčšia pocta,” prezradila speváčka, ktorá mala pôvodne spievať na svadbe aj naživo, no nakoniec ju pre korona-krízu zmeškala.

“Preplakala som skoro celý deň,” spomína si blondínka. “Pre niekoho to je možno smiešne, ale ja som jedináčik a priateľstvo pre mňa veľa znamená. Prísť o takéto momenty pre pandémiu som považovala za obrovskú krivdu a nespravodlivosť. No práve preto, že som nemohla prísť na sobáš osobne, som tú skladbu jednoducho musela dorobiť. Nechcela som ju sklamať,” prezrádza rodáčka z Humenného o novinke „Všetko máš“.

Ako naznačuje aj videoklip k piesni, skladba je aj akousi spomienkou aj na svadobný deň samotnej speváčky. “Nerada ukazujem svoje súkromie, verím, že je to veľmi intímna časť môjho života. Ale tu som cítila, že by bolo fajn sa podeliť s odkazom lásky a pripomenúť si v tejto ťažkej dobe, čo je v živote skutočne dôležité. Niekedy na to pri tom tlaku zabúdam aj ja sama,” hovorí bývala modelka, ktorá do klipu zahrnula zábery zo svojho sobáša na Srí Lanke.

Klavírnu pasáž k skladbe nahral talentovaný hudobník a producent Jožko Kovalčík, ktorý sa objavuje na pódiu napríklad po boku speváka Tomáša Buranowskeho. Gitarovú pasáž doplnil Tibor Dragon, košický hudobník a líder elektronickej indie kapely The Paper Dragon. O mix a master sa postarali Švéd Simon Jacobsson a Slovák Pavol Jeňo z Undergroove Studio. Vizuál ku klipu sa nakrúcal v štúdiu v Bratislave za prísnych bezpečnostných opatrení. “Chlapci mali celý čas rúška na ústach, ja som ako jediná mohla chvalabohu voľne dýchať, ale aj to len pri makeupe a priamo pred kamerou. Je to naozaj na hlavu, keď človek reálne pracuje v kreatívnom priemysle a celé je to o emóciách a vizuále. A vy sa ani poriadne nemôžete navzájom vidieť,” uzatvára autorka textu, ktorá réžiu a vizuál zverila do rúk mladého šikovného kameramana a režiséra Antona Gráfa.

 

 

Komentáre

Odporúčame