News

Nebezpečné tabletky dostávajú ľudí z festivalu rovno do nemocnice

… a vlastne, nemali by ste to jesť vôbec. Len pred pár dňami prišiel svet o ďalšieho skvelého hudobníka. Mac Miller sa predávkoval a zomrel vo veľmi mladom veku, mal len 26 rokov. Svoj postoj k tomu vyjadril aj Majk Spirit a s tým, čo hovorí Speezy TU, môžeme len súhlasiť. Problémy v živote omamnými látkami nevyriešiš. Dobrá kniha ťa však môže dostať aj z najhlbších problémov. No ale k veci….

Ako môžete vidieť vo videu vyššie, Reminisence festival je akcia venovaná tanečnej hudbe. A tanečná hudba sa už dlho spája s užívaním drog, no a inak to nebolo ani v anglickom St Helens. Počas prvého dňa sa festival skončil pre 19-ročnú ženu a 22-ročného muža, ktorý sú v kritickom stave hospitalizovaní. Doktori majú za to, že títo dvaja návštevníci festivalu užili MDMA, ktoré nebolo úplne v poriadku.

Organizátori festivalu varujú ľudí pred užívaním týchto látok a vyzývajú k nahláseniu ich povôdcu anonymnou cestou. Čerešnička na torte? Na jednom nemenovanom slovenskom festivale som toto leto videl, pre mňa absolútne bizardnú situáciu…

V noci počas koncertu chodil pomedzi ľudí chlapík so striebornou táckou a na nej mal nejaké tabletky. Slečnu pred sebou poklepal po ramene ona sa otočila, dala mu peniaze, prehltla a tancovala ďalej. To ako vážne?! Keď chceš niečo vyskúšať raz, bezpečne sa to dá. Kúpiť si však od kadejakého chlapíka tabletky, to mi príde ako neváženie si samého seba. Tá chémia s tebou totiž môže urobiť čokoľvek, aj to, čo by ti ani len nenapadlo. Neviem ako vy, ale ja sa dokážem na elektronickú hudbu a vlastne na akúkoľvek hudbu zabaviť aj bez drog, je to ted naozaj nevyhnutné? Čo si o tom myslíš nám daj vedieť v ankete.

Komentáre

Odporúčame