KLIPSK/CZNews

Premiéra: Čo počuješ v novom klipe OJV, „Milý Jonáš“ alebo Milionář?

OJV alebo Orchester Jeana Valjeana je zoskupenie nadaných hercov a umelcov, ktorí len nedávno vydali svoj prvý album „OJV“. Z toho vyšiel romantický singel „Donďa“, ktorú líder kapely, Daniel Fischer napísal vtedy ešte pre svoju spolužiačku, dnes už partnerku a aktuálnu víťazku OTO, v kategórii – najlepšia herečka, Dominiku Kavashovú. Tá si jeho „osudovú“ zahrala aj v ich klipe.

V poradí druhý track, aj keď bol plánovaný ako prvý, vychádza pod názvom „Milý Jonáš“, pôvodne sa volal „Milionař“.

„Mňa veľmi baví hrá so slovíčkami, text piesne, konkrétne nie je môj, ale zasiahol som do výberu názvu, pretože titulok skladby takúto hru ponúkal. Vzniká tu vlastne otázka, kto je hrdina piesne…Milionař alebo Milý Jonáš? Takže skladba má v podstate dva názvy, pre niekoho to je (bude) milý Jonáš, pre niekoho Milionař. Je to na predstavivosti poslucháča. Mal to byť náš pilotný singel ku albumu, ale vznikli isté komplikácie, pre ktoré sa premiéra klipu odsunula a dali sme prednosť klipu „Donďa“, opisuje vznik názvu frontman kapely Daniel Fisher.

A o čom je videoklip „Milý Jonáš?

„Nechceli sme urobiť klasický vizuál, chceli sme využiť, že väčšina z nás sú profesionálni herci. Tak sme z toho urobili taký krátky film, aby z toho mali diváci zážitok. Táto skladba sa objavila aj vo filme „Šťastný nový rok“, kde som mal tú česť si zahrať aj ja po boku našich skvelých hercov, akým sú Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Táňa Pauhofová a ďalší. Tento videoklip vznikol pod produkciou Strapa, réžiou Jakuba Krónera, kameru mal na starosti Lukáš Teren a o finálnu hudobnú produkciu sa postaral Adam A. Kuruc“, uzatvára Daniel.

Oba spomínané single sú na originálnom prvom albume Orchestra Jeana Valjeana. Okrem týchto dvoch piesní na nich fanúšikovia nájdu aj ďalších 9 skladieb. Cd totiž obsahuje 10 piesní plus jeden remix, ktoré nájdete aj u nás na e-shope. / https://shop.rukahore.sk/ojv/cd-ojv

Tak, čo povieš na nový singel OJV? Je „Milý Jonáš“ vlastne „Milionař“?

OJV:

Daniel Fischer – gitarista, spevák, autor hudby a väčšiny textov OJV, herec a člen činohry SND

Daniel Žulčák – klávesák a vokalista OJV, člen SKD Martin

Lukáš Dóza – vokál(rap), perkusie OJV, ako herec na voľnej nohe sa pohybuje medzi divadlami LaKomika, Divadlo v

podpalubí, SND a Aréna

Vojtech Geleta –  bubeník OJV, absolvoval konzervatórium v Bratislave a súkromné hodiny Howarda Curtisa v Grazi, skvelý muzikant

Juraj Varga – basový gitarista OJV, pôsobí aj v Moduse a v  Rednexe

Komentáre

Odporúčame