ČlánkyROCK

RECENZIA albumu: „Žena si po ťažkej autonehode pamätala len na muziku tejto skupiny!“

Máme tu nejakého fanúšika Depeche Mode? Určite si aspoň raz počul niečo od „Depešákov“, nevrav, že nie. Páni majú za sebou naozajstnú plejádu nesmrteľných hitov, ktorých esenciu vložili do svojho svetového GLOBAL SPIRITS TOUR. Na konci roku 2019 oznámili, že vyjde aj fyzická podoba tohto diania.

A tak sa stalo!

Dali dohromady nezvyčajný koncept, v ktorom si môžeš nielen pozrieť samotný koncert v podobe filmu. K tomu patrí aj album, ktorý je postavený práve zo živých verzií všetkých odohratých skladieb a takisto aj dokumentu, o ktorom si povieme nižšie.

Unikátny multinosič? Zhruba takto by som označil tohtoročný projekt legendárnej britskej elektro kapely Depeche Mode. Toto zvučné meno tvorilo jednu z tvárí britskej novej vlny elektro muziky v priebehu 80.tych rokov. Sformovali sa dohromady presne v roku 1980 a už rok nato debutovali so svojím albumom SPEAK&SPELL.

Ale viac si rozoberieme vo videu, takže nalej si poriadny….džús 😀 a poď si so mnou rozobrať túto legendu. Hoď mi do komentu či si sa dozvedel zaujímavosti, prípadne ma doplň.

 

Ale ak sa ti na mna nechce dívať, nevadí:) Všetky info z videa som zhrnul nižšie.

DEPECHE MODE /recenzia

Živý koncert, ktorý uvidíš na DVD je z jednej z finálnych zastávok GLOBAL SPIRITS TOUR a vypočuť odtiaľ si budeš môcť až celých 21 skladieb. Vo verzii, ktorú ti ukazujeme vo videu, máme projekt SPIRITS IN THE FOREST zložený z troch častí. Spomínaného DVD koncertného filmu, dvoch diskov so živým záznamom pesničiek a takisto aj veľmi špeciálny dokument.

⇒ Svoju verziu projektu SPIRITS IN THE FOREST si vieš vybrať u nás na shope ⇐

Jedná sa o výpovede vybraných fanúšikov, ktorých so skupinou Depeche Mode spája naozaj výnimočný príbeh. Či už dotyčná osoba na hudbe kapely vyrastala a Depeche Mode tak formovali jej vývoj… či hudba skupina pomohla človeku s problémov… či dokonca uvidíš aj príbeh ženy, ktorá si prežila ťažkú autonehodu a jej jediná spomienka po prebudení patrila práve tejto legendárnej muzike…

Ide teda o naozaj netradičné spojenie, ktoré si v princípe vieš na anšom shope namiešať čisto podľa vlastnej chuti. Všetko to však bez debát spája hudba, ktorá prichádza v znamení tých najväčších hitov Depeche Mode. Očakávať teda môžeš skladby ako „Going Backwards“, „Enjoy The Silence“, „Personal Jesus“, „Just Can´t Get Enough“ či mnoho mnoho ďalších!

Komentáre

Odporúčame