NewsHIP-HOPPOP

Hlas Generácie Z Karin Ann pracuje na debutovom EP. Predstavuje nový singel „3AM“

Hoci má iba 18 rokov a na scénu vstúpila len nedávno ako nový interpret, podarilo sa jej za veľmi krátky čas vlastnou hudbou okúzliť fanúšikov na sociálnych sieťach, hudobných publicistov či online portál prestížnych amerických novín The New York Times. Reč je o speváčke Karin Ann, ktorá v týchto dňoch prichádza s novým singlom 3AM. Za výsledným zvukom skladby stojí britský producent Matt Schwartz, ktorý je podpísaný i pod poslednými dvoma albumami Yungbluda. Pod produkciou singla 3AM je podpísaný taktiež Tomi Popovič, ktorý produkoval i doterajšie 3 single Karin Ann (Ruky preč, Zrkadlo a Zavolaj mi zajtra).

 „Pesničku som napísala na ukulele už v 15-tich rokoch. S pomocou Tomiho Popoviča som potom pesničke dávala konkrétnejší tvar a ujasňovala si, ktorým smerom by som chcela v hudbe ísť,“  opisuje Karin Ann, pre ktorú bolo nakoniec zlomové stretnutie práve s Mattom Schwartzom. „Spoločne sme dorobili aranžmány a čiastočne zmenili i pôvodnú melódiu. Som s finálnou verziou veľmi spokojná,“ dopĺňa speváčka.

„Mala som obdobie, kedy okolo mňa neboli s výnimkou rodiny len tí najlepší ľudia. Po nejakom čase ma prestalo zaujímať, čo si kto o mne myslí. Každý si zaslúži byť akceptovaný a milovaný bez ohľadu na rasu, pohlavie, sexuálnu orientáciu alebo náboženstvo. A o tom tá pieseň je,“ prezrádza Karin Ann, ktorá dúfa, že by jej posolstvo mohlo pomôcť ľuďom, ktorí niečím podobným prechádzajú.

„Ak sa niekto cíti, že nemá nikoho, kto by ho akceptoval a mal rád, nech pokojne príde za mnou a objíme ma, pretože ja vás mám rada,“ hovorí Karin, ktorá by chcela, aby ju nebrali iba ako speváčku. Chcem sa aktívne vyjadrovať o svete, byť prirodzená a na fotkách sa trebárs neusmievať, keď sa mi práve nechce. Rada by som zotrela bariéru medzi fanúšikom a spevákom, ktorá v hudbe odjakživa panuje,“ dodáva.

View this post on Instagram

3AM music video coming

A post shared by KARIN ANN (@itskarinann) on

Réžie videoklipu k jej novému singlu 3AM sa ujal český filmár Ondřej Urbanec, ktorý má na konte klipy pre Rytmusa, Adama Ďuricu, Hex, Iné Kafe, Tata Bojs či Mirai… Videoklip 3AM sa nakrúcal v Prahe a je založený na koncepte práce so svetlami a farbami, ktorý navrhla Karin.

Speváčka aktuálne dokončuje svoje debutové EP, ktoré vyjde v Českej republike vo februári 2021 vo vydavateľstve BrainZone.

COVER PHOTO: Pavel Brilla

Komentáre

Odporúčame