News

Aké pravidlá budú u nás odteraz sprevádzať kultúrne podujatia?

ZDROJ: StartItUp

V Bratislavskom kraji sa od soboty 19. septembra zmenili maximálne povolené počty osôb na hromadných podujatiach v súvislosti so zabránením šírenia koronavírusu. O nových pravidlách informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave Katarína Nosálová.

„S účinnosťou od soboty 19. septembra do odvolania RÚVZ v Bratislave vo všetkých mestských častiach a v okresoch Malacky, Senec a Pezinok zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v exteriéroch v jednom okamihu v počte nad 500 osôb alebo v interiéroch v jednom okamihu nad 250 osôb,“ uvádza sa v aktuálnom opatrení.

V prípade športových a kultúrnych hromadných podujatí s výlučne sediacim obecenstvom je v exteriéri limit 1 000 osôb a v interiéri 500 osôb s tým, že na športových hromadných podujatiach je organizátor povinný zabezpečiť sedenie obecenstva len v každom štvrtom rade a na kultúrnych hromadných podujatiach v každom druhom rade.

„V prípade hromadných podujatí športovej či kultúrnej povahy sa do uvedených limitov započítavajú výlučne osoby v obecenstve,“ dodáva RÚVZ. Zároveň sa zakazuje usporadúvať v prevádzkach verejného stravovania a hromadného ubytovania, ako aj v kultúrnych domoch v obciach hromadné podujatia kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy s výnimkou svadieb, smútočných posedení a krstín do 100 hostí.

Od pondelka 14. septembra do soboty 19. septembra platia v Bratislavskom kraji, ktorý je podľa celoštátneho pandemického semaforu v červenej zóne, obmedzenia počtu osôb na hromadných podujatiach, v exteriéroch na 100 osôb a v interiéroch na 50 osôb.

ZDROJ: StartItUp

Komentáre

Odporúčame