News

Aké pravidlá budú u nás odteraz sprevádzať kultúrne podujatia?

ZDROJ: StartItUp

V Bratislavskom kraji sa od soboty 19. septembra zmenili maximálne povolené počty osôb na hromadných podujatiach v súvislosti so zabránením šírenia koronavírusu. O nových pravidlách informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave Katarína Nosálová.

„S účinnosťou od soboty 19. septembra do odvolania RÚVZ v Bratislave vo všetkých mestských častiach a v okresoch Malacky, Senec a Pezinok zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v exteriéroch v jednom okamihu v počte nad 500 osôb alebo v interiéroch v jednom okamihu nad 250 osôb,“ uvádza sa v aktuálnom opatrení.

V prípade športových a kultúrnych hromadných podujatí s výlučne sediacim obecenstvom je v exteriéri limit 1 000 osôb a v interiéri 500 osôb s tým, že na športových hromadných podujatiach je organizátor povinný zabezpečiť sedenie obecenstva len v každom štvrtom rade a na kultúrnych hromadných podujatiach v každom druhom rade.

COVID-19: Závery rokovania Pandemickej komisie vlády a Konzília odborníkovRizikové okresy na Slovensku od 10….

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Piatok 11. septembra 2020

„V prípade hromadných podujatí športovej či kultúrnej povahy sa do uvedených limitov započítavajú výlučne osoby v obecenstve,“ dodáva RÚVZ. Zároveň sa zakazuje usporadúvať v prevádzkach verejného stravovania a hromadného ubytovania, ako aj v kultúrnych domoch v obciach hromadné podujatia kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy s výnimkou svadieb, smútočných posedení a krstín do 100 hostí.

Od pondelka 14. septembra do soboty 19. septembra platia v Bratislavskom kraji, ktorý je podľa celoštátneho pandemického semaforu v červenej zóne, obmedzenia počtu osôb na hromadných podujatiach, v exteriéroch na 100 osôb a v interiéroch na 50 osôb.

ZDROJ: StartItUp

Komentáre

Odporúčame