ČlánkyPOP

Obrovská hudobná nádielka od kapely I.M.T. SMILE

Ste zvedaví na album, ktorý si predstavíme spoločne práve teraz? I keď sa vlastne o na slovo vzatý album jednať nebude…

V dnešnom videu som si totiž vybral výberovku ŽIVOT I.M.T. SMILE od jednej z najznámejších a najobľúbenejších slovenských kapiel. Máme tu teda čosi rýdzo slovenské a rovno v podobe dvoj-CD. Keďže sa jedná o výberovku a väčšinu jej skladieb už pravdepodobne poznáme, dostali sme ich na revanš naozaj v poriadnom počte.

Ak sa chceš dozvedieť viac, sleduj video nižšie! Ak náhodou napríklad sedíš v práci a radšej si o tom niečo prečítaš, celý obsah videa máš rozpísaný pod linkom!

⇒ Výberovku ŽIVOT I.M.T. SMILE kupuj tu ⇐

I.M.T. Smile majú na svojom konte až celých 11 štúdioviek. Materiálu pre vyskladanie tejto výberovky bolo teda naozaj požehnane. Hoci kapela svoj prvý štúdiový album KLIK-KLAK vydala ešte v roku 1996, od roku 1998 až do roku 2020 … to všetko tvorilo podklady pre tracklist ŽIVOT I.M.T. SMILE. Tých pesničiek sme dostali rovno 17 a to na oboch diskoch, takže dohromady až celých 34 skladieb!

Okrem poriadnej zásoby v počte trackov sme sa dočkali aj poriadnych hostí. Samozrejme, v tomto prípade môžeme na nosičoch počuť aj členov kapely, ktorých tam už v súčasnosti nenájdeme. Z nich môžeme vypichnúť Katku Knechtovú, bubeníka Martina Valihoru, či Petra Biča, ktorý má dnes sám svoju vlastnú dobre známu skupiny Peter Bič Projekt. Popri nich však môžeme počuť aj hostí ako Kali, Ondrej Kandráč, Richard Müller alebo aj česká speváčka Nikol Štíbrová.

Poslednú menovanú sme mohli nájsť na skladbe „Príliš osobná známosť“, ktorá je oficiálnym soundtrackom rovnomenného filmu zo začiatku tohto roka. Okrem toho je soundtrackom napríklad aj skladba „Hej, Sokoly“ s Ondrejom Kandráčom. Tá si našla svoje miesto v obľúbenom filme ČIARA z roku 2017. Aj ten vieš nájsť v predaji TU.

S pokojným svedomím môžeme prehlásiť, že I.M.T. Smile dali dohromady naozaj to najlepšie z ich tvorby. Dostali sme dobre známe hity, skladby ktoré doposiaľ na žiadnom albume uvedené neboli, alebo aj notoricky známe skladby, ktoré sa v trackliste ocitli vo verziách z koncertov! Takto „live“ môžeme počuť napríklad skladby „Niekto ako kráľ“, „Duch človeka“, „Nepoznám“ alebo „Úsmev a čaj“. Pomimo takýchto starších záležitostí tam zároveň môžeme počuť aj spomínané novinky ako napríklad júnovú skladbu „Navždy“.

O vydarený cover sa postaral známy umelec Viktor Frešo, ktorý má na svojom konte napíseného napríklad už legendárneho „pitchusa“.

Tak čo, chceš ochutnať poriadnu slovenskú popmusic na vlastnej koži aj ty? Nezabudni, že tento projekt aj ostatné CDs od I.M.T. Smile máme pre teba na našom shope! Ak sa ti to pozdáva, vieš to očekovať priamo tam. My sa spolu vidíme pri ďalšom videu, kde ti predstavím ďalší super CD projekt zo slovenskej či svetovej scény!

⇒ Výberovku ŽIVOT I.M.T. SMILE kupuj tu ⇐

Komentáre

Odporúčame