HIP-HOPRozhovory

MINITALK #22 Mega M – New wave? Mne sa najviac ľúbia chlapci z Haha Crew

ČO SA DOZVIEŠ V ROZHOVORE:

● MEGA M, RAP & BARBERSHOP

● NOVÝ SÓLO ALBUM, KEDY VÝJDE A AKÝ BUDE VIBE?

● CREDITS PRE „NEW WAVE“ & ŽENSKÝ RAP

● CHCEL BY RAZ PODPORIŤ NOVÉHO MC?

● KTO JE ALBERT

Ahoj Mega, poslednú dobu vidieť na tvojom IG, že sa venuješ okrem hudbe aj tvojmu novému Barbershopu. Darí sa tejto prevádzke?plánuješ rozbehnúť týmto smerom svoju sieť a pokračovať s ďalšími prevádzkami?

Čaute, v prvom rade zdravím všetkých mojich fans, ktorých si cením, ktorým ďakujem za tie dlhé roky podpory a za tú silnú energiu, ktorú cítim každý jeden deň. Tak keď ste si to už všimli teda, tak áno mám okrem rapu aj barbershop, ktorému sa chvála bohu tiež darí a v ktorom sme vytvorili kvalitu spojenú s dobrou energiou, vďaka ktorej máme čím ďalej tým viac spokojných zákazníkov a áno rozmýšľal som aj na rozšírení prevádzky do iných miest, ale na to je ešte skoro.

Ak sa nemýlim, momentálne pracuješ na svojom sólo albume, platí že by mal výjsť už 10/2020? Môžeš prezradiť o albume niečo viac? 

Tak áno pracujem na tom a zatiaľ sa toho držím, ale stať sa môže hocičo a môže sa to aj predĺžiť, ale zatiaľ robím veci tak, aby som to stihol. Neprezradím zatiaľ nič, pretože nechcem zakríknuť veci, ktoré ešte nemám dotiahnuté do konca. Ale prezradím, že mood bude presne taký, aký sa mi momentálne najviac páči. ✌

Dovolím si povedať, že z tvojej tvorby poslednú dobu cítiť inšpiráciu z tvorby POP SMOKE-a, či už beats, alebo aj jeden z klipov. Mýlim sa? alebo ti tento štýl sadol a máme očakávať tento vibe aj od teba? Ak sa mýlim, kľudne mi to vyvráť a oprav ma 🙂

Tak myslím si, že po jednom mixtape a jednom klipe s beatom na UK drill je asi ešte skoro povedať, že beriem inšpiráciu od Pop Smoke-a, pretože je tu zopár iných, ktorí tak isto použili UK Drill a dokonca viac než ja, ale nie nebude sa používať výlučne tento štýl na mojom albume, aj keď ho tam určite započujete.

V tvojich hudbách počuť čoraz viac basslines, môžeme očakávať, že sa tvoje hudby, možno tvoj album bude uberať týmto smerom?

Bude sa uberať smerom ktorý budem pri tvorení cítiť.

Za posledných pár dní sa objavilo na internete video od Pater-a, nejaké vyjadrenia od teba, alebo Franta. Môžeš v stručnosti opísať čo sa medzi Vami stalo a ako to je medzi Vami dnes? niečo nové?

Vyjadril som sa na mojom Instagrame a to je asi tak všetko, čo som k tejto téme chcel povedať.

V tvojich stories často vidieť prostredie s nápisom Selfmade Records, jedná sa o nejaké vlastné štúdio? vlastný label?

Nie, bolo to staré Frantové štúdio, ktoré som zopár krát navštívil.

Chcel by si do budúcna dať niekedy priestor inému mladému/novému interpretovi, ktorému pomôžeš s vydaním albumu? klipmi, hudbami, textami atď. ?

Samozrejme že áno, ale na to je v podstate ešte skoro, nakoľko sa chcem venovať ešte zdokonaľovaniu samého seba, aby som aj v podstate mal čo, tomu novému mladému talentu zanechať a aby moje rady a pomoc mali v budúcnosti zmysel.

Máš prehľad v rámci CZ/SK scény? Ceníš niekoho z pomyselnej „new wave“ komu by si dal „credits“ ?

Fuha, tak sú tu chlapci, ktorí to robia dobre a ktorí si myslia, že to robia dobre. Mne sa najviac ľúbia chlapci z Haha Crew, nakoľko sú práve títo chlapci najviac vychytaní v tom, čo robia. Či už štýlovo, tak aj v seba prezentovaní sa vo svojich hudbách a z tej úplne novej vlny si zatiaľ zisťujem, že kto mi možno najviac sedí, ale tak uvidíme kto vydrží.

Počúvaš aj ženský Rap? Či už zo Slovenska, alebo zahraničia.. odporúčil by si nejakú raperku, album, track?

Young M.A (Nieje jeden track, ktorý by nezabila), na Slovensku/Česku asi Fejbs, možno Sima, len neviem či ju berú za raperku, alebo speváčku.

Sleduješ aj módu? Či už len povrchne, alebo nejak viac.. kto je podľa teba trendsetter v rámci outfits na Slovensku? Resp. máš niekoho, koho outfits sa ti páčia?

Sledujem, ale tak každý má svoj štýl obliekania a každému sa hodí niečo iné.

Na tvojich stories sa často objaví osoba menom Albert :D. Kto je táto postavička? Stretávaš ho aj osobne? Čo hovorí on na tvoju konfrontáciu s ním?:D Nevadí susedom keď s ním „hlasnejšie“ komunikuješ z balkóna?

Hahahahaah Albert je každý človek, ktorý ma svojim neobvyklým správaním zaujme a hlavne keď je za mojim barákom v parku, kde na neho môžem kričať a upozorňovať ho na jeho správanie a jeho činy. Susedia si už zvykli a baví ich to, dokonca som minule počul ako z vedľajšieho baráku kričali ALBEEEEERT 😂, plus som pár krát zdieľal aj ľudí, ktorí to robia aj v iných mestách hahah.

MEGA, ďakujem ti zamožnosť spraviť s tebou rozhovor a za tvoj čas. Prajem veľa úspechov, nech sa ti darí nie len, ako MEGA M-ovi, ale ako osobe. Nejaký odkaz pre kohokoľvek?

Ďakujem a cením, že ste si našli čas na mňa a zaujímalo vás to, čo sa v mojom živote práve deje a týmto chcem ešte raz pozdraviť svojich fans a odkázať im, že už čoskoro je tu nový album, nový merch a všetko to, čo majú radi.

 

INSTAGRAM: @mega_m_rtwlr

FACEBOOK: MrottweilerM

YOUTUBE: MegaM Official

___

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame