ČlánkyLatino

Black Eyed Peas uvarili to najhorúcejšie latino na svetovej scéne

My v Ruka Hore sme rozbehli našu značku na samotnom počiatku predajom merchu a CDs. To sa za všetky tie roky vyvinulo do naozaj veľkých rozmerov a shop.rukahore.sk pre nás stále tvorí základňu celej našej značky. Jej súčasťou jej aj náš oficiálny YouTube kanál, na ktorom občas môžeš zahliadnuť ukážky albumov, prevažne našich domácich interpretov. V rámci toho sme sa rozhodli priblížiť ti aj albumy, ktorých snippety bežne nenájdeš. V našej novej YouTube sérii ti ja, Stano, predstavím domáce aj zahraničné CDs, poviem ti o nich čosi bližšie, popúšťam ti ich ukážky a v neposlednom rade si „ohmatáme“ aj samotný fyzický nosič.

A čím sme sa túto novú sériu „predstavovačiek“ rozhodli začať? Všetci určite veľmi dobre poznáme americkú kapelu Black Eyed Peas. Má na svojom konte už 8 štúdiových albumov vrátane posledného projektu, ktorému sa dnes povenujeme. Jedná sa o album TRANSLATION, ktorý vyšiel von 19. júna tento rok. Priniesol nám 15 kvalitných pesničiek, na ktorých sa predstavilo až 11 hostí. Nájdeme tam mená, ktoré symbolizujú celý prerod Black Eyed Peas z hip-hopu na poriadne latino: Maluma, Shakira, J. Balvin a ďalší.

Pre ďalšie info si pozri video… alebo ak sedíš v práci a nemôžeš si púšťať videá, pod linkom nižšie nájdeš v stručnosti opísané všetko, čo v tomto videu nájdeš!

⇒ CD TRANSLATION kupuj na našom shope ⇐

Kto sú hostia?

Čo sa týka hostí, tak mohli by sme menovať ešte aj naďalej. Najväčší priestor však dostala popová speváčka J. Rey Soul. Išlo podľa všetkého o taký pokus trojice ostatných chalanov o to, aby aspoň do istej miery mohli nahradiť ich niekdajšiu speváčku Fergie. Tá spievala po ich boku od roku 2003 do roku 2018, po čom ju (aspoň miestami) vystriedala práve J. Rey Soul. Tá do Black Eyed Peas prinavrátila taký ten ženský element, aj keď možno veľa ľudí o jej oficiálnom zaradení do skupiny nevie. Je tomu pravdepodobne preto, že nie na každej veci dostane svoj priestor, ale na tomto albume ju oficiálne nájdeme 2 krát + na občasných vokáloch.

Okrem tejto rodáčky z Hong Kongu (pôvodom údajne z Filipín) sa v trackliste predstavili aj ľudia ako raperi French Montana, Tyga, Nicky Jam, kolumbijská skupina Piso 21, speváčka Becky G, či dominikánsky spevák El Alfa.

Skladby z albumu

Všetko to otvára úvodná skladba „Ritmo„, na ktorej sa predstavil J. Balvin. Vec vyšla von ešte minulý rok a už na prvé vypočutie si povieš, že ti to čosi pripomína. Takéto „tribúty“ na albume TRANSLATION sú rovno niekoľko krát. V tomto prípade v skladbe môžeš nájsť pesničku „Rhytm of The Night“ z roku 1993. „Ritmo“ si svoje miesto našlo aj ako soundtracku z tohtoročného kinohitu Bad Boys: FOR LIFE.

Jeden z hlavných ťahačov albumu a veľký rádiový hit je skladba číslo 3 – „Mamacita“. Tu na sa featuringu predstavila práve J. Rey Soul spolu so spevákom Ozunom. Ten refrén už poznáme naspamäť asi všetci!

Ako môžeme počuť v pesničke vyššie, veľký dôraz bol pri tvorení tohoto albumu kladený na to, aby boli tracky tanečnými. To sa ukázalo pochopiteľne nielen raz, ale rovno viackrát. Ďalším takým chytľavým singlom z tracklistu je napr. vec „Get Loose Now“, na ktorú určite veľa z vás rado zatancuje. Jedným z posledných videoklipov k tomuto CD je vizuál tracku „Vida Loca“. Tu sa na spolupráci ukázali Nicky Jam a Tyga. V tejto veci môžeš zase počuť odkaz na populárny hit „You Can´T Touch This“ od MC Hammera. Tento klip rozhodne patrí medzi tie najvydarenejšie z celého projektu… a zároveň aj tie najviac šialené!

Skupina Black Eyed Peas bola vždy známa tým, že popri všetkej tej zábave dávali dosť priestoru aj vážnym témam. Preto v takom možno trochu menej veselom moode tento album uzatvára skladba „News Today“. V nej si totiž vypočuješ „správy“ o tom, ako našu spoločnosť napadol COVID-19. K tomu už len dodáme, že nič netreba podceňovať, ale pozerajme sa na veci rozumne a prikladajme im takú vážnosť ako si skutočne zaslúžia.

Nebudeme však uzatvárať ukážky z tohoto CD takto „pochmúrne“. Ešte pred samotným záverom by sme si teda mohli pustiť videoklip na skladbu „No Maňana“, kde sa v spolupráci ukázal práve dominikánsky spevák El Alfa, ktorý nám doposiaľ možno až tak veľmi známy nebol. Tu je videoklip vytvorený opäť veľmi filmovo, takže máte sa na čo tešiť!

No a nakoniec si pustíme ešte jeden videoklip, v ktorom sa okrem spomínanej speváčky J. Rey Soul ukázal aj samotný Maluma. Táto vec vyšla von práve v deň oficiálneho celosvetového vydania albumu a za nás ide o jednu z najlepších pesničiek celého projektu. Zaradíš si ju do svojho playlistu aj ty?

Nezabúdaj na to, že album TRANSLATION pre teba stále máme (spolu s ostatnými projektami BEP) dostupný na našom shope, ktorý nájdeš vo zvýraznenom linku nižšie. Užívaj si toto kvalitné latino a teš sa na nové videá z týchto predstavovačiek. Tešíme sa na teba!

⇒ CD TRANSLATION kupuj na našom shope ⇐

Komentáre

Odporúčame