Články

Mladý hudobník Peter Zajaček z kapely Medial Banana vydáva debutový album

COVER: Gaspo Photography

Mladý hudobník Peter Zajaček, ktorého viacerí fanúšikovia domácej hudobnej scény poznajú ako člena kapely Medial Banana, vydáva svoj debutový sólo album ‘Nemám sa s kým hrať’. Na albume vás čaká 11 originálnych skladieb, v ktorých autor spoločne s hosťami prezentuje rôzne prístupy ku gitarovej hre, kompozícii a samotnej improvizácii. Album vyšiel pod hlavičkou vydavateľstva go2stage, podporil ho z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a vznikol aj s podporou SOZA.

Názov albumu ‘Nemám sa s kým hrať’ vystihuje Petrovu povahu a jeho hudobnú realitu, v žiadnom prípade nenaznačuje namyslenosť, dokonca práve naopak: “Nie vždy sa viem zaradiť medzi skupinu muzikantov. Niektorým sa nedokážem vyrovnať zručnosťou a umom, iným zase egom – našťastie,” dodáva s úsmevom. “Moja komplikovaná povaha si ťažko hľadá priateľov na hudbu, často sa stretávam s ležérnym prístupom k hudbe, ktorý mi nesedí. V takom prípade sa hudobník často cíti najkomfortnejšie sám, lebo nikto ho nepochopí lepšie, ako on sám. Niekedy je menej viac.”

Vypočujte si úvodnú skladbu ‘Intro-vert’ z nového albumu ‘Nemám sa s kým hrať’

Peter Zajaček je prvým členom kapely Medial Banana, ktorý vydáva sólový album. Jeho vydanie považuje za splnený sen: “Vždy som si predstavoval, že budem fungovať aj pod svojím menom. Inštrumentálne i kompozične, aj keď je to v dnešnej dobe náročné.” Album ‘Nemám sa s kým hrať’ sa vyvíjal síce dlho, ale prirodzene a Peter si podľa vlastných slov stojí za každým tónom, aj keď by s odstupom času možno vedel niektoré veci nahrať aj lepšie. “Čaro okamihu má však často väčšiu hodnotu ako vyšperkovaná dokonalosť.” Niektoré predpripravené skladby nahradili nápady vytvorené pár dní pred nahrávaním, pár skladieb dokonca vzniklo aj priamo v štúdiu. K inšpirácii pomohol aj čas strávený v karanténe. Väčšina skladieb má však pôvod v dlhoročných hudobných nápadoch.

Komentáre

Odporúčame