NewsČlánkyHIP-HOPPOP

Čo priniesol rok 2020? Pozri si naše najlepšie videoklipy z YouTube Ruka Hore

Za tento rok sme na našom YouTube kanáli zverejnili vyše 45 videí. Okrem etablovaným raperom či spevákom a speváčkam, dávame priestor aj neznámym talentom. Pozri si náš výber tých najzaujímavejších klipov z nášho YouTube. Mladé rapové objavy, R&B, či slovenské EDM – toto všetko nájdeš u nás na Ruka Hore.

Scarfejs x Exact – ZWEAK

Neznámi raperi Scarfejs a Exact v songu „ZWEAK“ rapujú o tom, ako si na nich stále ľudia nevedia zvyknúť. Na nové formy rapu, na zlaté retiazky, na trapový štýl, na flex a podobne. V texte odkazujú na mesto Svidník.

„Scarfejs zatiaľ nikdy nesklamal, už som si na to zweakol!

„Znie to veľmi dobre“

YinYoung – VaBanque

YinYoung je nová rapová skupina, ktorá pozostáva z raperov Dominika Sabotu a Matúša Kolárovského a dvorného producenta, DJ-a @leaguer_o. Dobrý zvuk a charizmatický prejav, chytľavý refrén pripomína štýl Nerieš. Čo povieš na mladé duo?

Z komentárov:

„No uvidíme či sa to na SK/CZ scéne uchytí. Za mňa je to v pohode“

„Žeby nástupcovia NERIEŠ?“

Arben – Pred a Po

Arben je slovensko-albánsky raper. Kvalitný, vkusný videoklip, príjemná hudba, no text by sa predsa len dal vypilovať lepšie. V komentároch raper napriek tomu dostáva aj uznania. Čo hovoríš na skladbu ty? Arben nám prezradil, že pracuje aj na sólovom projekte a chystá sa spolupráca so Simonom Redom.

Z komentárov:

„Jako celkom to hrá len ten text je taky tuctovy moc“

„EXTREM!“

Alessandro Sicario – Ja som blázen

Skladba rapera Alessandra Sicaria „Ja som blázen“ má už vyše 20,000 videní. Emotívne nabitý track je okorenený miernym auto-tune. V skladbe nájdeš frázy, ako:

 „Všade mám ľudí – kartel, môžeš byť rád, že ťa nechám jazdiť v uliciach a hrať sa na mafiu, v tvojho otca aute“

Z komentárov:

„boze chlapci, je to len hudba, a je na vysokej urovni spracovana. Chlapec dotoho dal srdce, bavi ho to, citi hudbu. Kazdy robi styl ktori mu ide, co ma kazdy robit nonstop boombap to iste dookola? ste zaspali dobu uplne…“

„Chalani už začnite robiť rap… Veď ten autotune je hrozný… A čo ten text… Veď sme na Slovenku tu niesi G…. tu niesi ani frajer tu len buď máš love alebo nemáš… Zarábaš poctivo alebo nelegálne… A keď otom spieva každý aký je gangster tak mám pocit že ste jedna osada ktorá sa dohodla že ide robiť to isté…“

Romungaro x Nero – Kroky

„Procházím všechny ulice a bloky“ začína track od Romungara a Nera „Kroky“. Celkom generický beat a klasické rapové lyrics. Raperi sa pravdepodobne snažili navodiť temnú, nočnú atmosféru a v retrospektívnom texte hovoria o tom, ako kráčajú životom, a „kam vedú ich kroky“. „Teď pluju na beatu jak na toku řeky.“ Aj keď nejde o videoklip, track vyšiel na našom kanáli.

Z komentárov:

„Nepíšem to sem vôbec. Ale toto znie celkom na úrovni.“

„Track od tracku se zlepšuješ víc a víc. Jde vidět že v Aši se dělá ještě pořádnej rap.“

Karin Ann ft. Majself – Ruky Preč

V marci sme publikovali na našom YouTube kanáli videoklip mladej slovenskej speváčke Karin Ann “Ruky Preč”, kde sa na feate vyskytol Majself. Hudbu do príjemného popového tracku vytvoril Filipian, producentsky zastrešil spoluprácu známy Tomi Popovič.

Z komentárov:

„Preco na toto tak vela ludi nadava a porovnava to s Billie? Ved je normalne inspirovat sa niekoho tvorbou podla mna je to dost pocuvatelne a holka je predsalen este mlada a ma potencial sa zlepsovat tak jej dajte sancu.“

„Škoda, že Majself nerobí už častejšie takéto rapové slohy, za*ebal“

Dualit – MAFIA

Na Ruka Hore kanáli nájdeš aj množstvo menej známych raperov, spevákov, speváčky či producentov. Ak si fanúšik elektronickej hudby, skús glitch-elektronický song “MAFIA” od producenta Dualit. Hudbu sprevádza šialený animovaný videoklip. Mladý talentovaný producent, ktorý sa k hudbe dostal už ako 12-ročný, okrem spoluprác s Aless produkoval napríklad aj skladbu od Nerieš ft. DMS – “10 minút”. 

Stevon – Under Ocean feat. Adriana Habrdová

“Under Ocean” je spolupráca speváčky Adriany Habrdovej s košickým producentom Stevonom. „S Adrianou to bola jedinečná, veľmi zaujímavá spolupráca. Prvýkrát sme sa naživo videli hodinu pred samotným nahrávaním. Preskúšali sme si pieseň, ktorú sme si spolu prehrali cez video, aby sa pripravila, „pokecali“ sme a šli sme nahrávať,“ prezradil producent o nahrávaní s bývalou Super-Staristkou. Adriana už ako 6-ročná hrala s klaviristom Richardom Rikkonom a v 11 rokoch nahrala album Mám svoj sen” 

Z komentárov:

“Pamätáte si? Táto dievčina bola najmladšou účastníčkou Superstar v jej histórii!!! Čo dodať? Len, že vyzrela a Tebe Stevon: Krásna vec a voľba speváčky OK!!! Mladým patrí budúcnosť!”

„TOP! Toto bude moja najobľúbenejšia :)“

Čavalenky – Sh*t (prod. M2)

V apríli sme vydali Čavalenkyho videoklip S*it z jeho debutového albumu, ktoré je dostupné na e-shope Ruka Hore. Videoklip vznikol z prvej cesty záhoráckeho rapera z New Yorku.

Z komentárov:

„Hudba od srdce – král cavalenky texty co maj váhu respekt“

„Tento sh*t je toop – Romano rat, len tak ďalej“

Lemy – Citát (prod. Abe Beats x brokenmind (sun)

Český raper Lemy, ktorý sa v minulosti predstavil aj spoluprácou s Patronom, na našom kanáli vidal videoklip na track “Citát”. O beat sa postaral jeden z najskúsenejších slovenských producentov Abe Beats v spolupráci s brokenmind (sun).

„Abe je frajer a všetci to už dávno vedia. Keď som počul jeho beat, hneď som mu napísal a dohodli sme sa. Jeho hudbu počúvam, už odkedy som pouličný vojak!“ Prezradil nám viac o spolupráci s producentom raper Lemy.

Strasnhy Drente x Tiki D – Pullin Up (prod. Dokkeytino)

Na našom kanáli dávame priestor okrem etablovaných umelcov aj nováčikom a mladým talentom, ktorí môžu neskôr vyrásť. Pozri si pozitívne prijatú novinku “Pullin Up” od dvojice Strasnhy Drente (Marek Beno) x Tiki D. Slovensko-anglickú spoluprácu zastrešil Dokkeytino, ktorý sa postaral o melodicko-trapový beat.

Z komentárov: 

“Jedna z kvalitnějších věcí co na Ruka Hore vyšla. Fresh”

„Chytlava muzika, refren za*ebal“

Rarecase – Hry (prod. Dokkeytino)

Duo z Nového Mesta nad Váhom Rarecase už netreba predstavovať. Pozri si ich kvalitný videoklip na singel “Hry” do hudby od novomestského kolegu Dokkeytina. Ako sa zoznámili raperi?

„Obaja sme bývali v Novom Meste nad Váhom, len v inej bytovke, chodili sme na spoločnú základnú školu… Keď nám obnovili futbalové ihrisko, ja som tam chodil s mojou partiou, Peter so svojou, a raz, tuším, že to bola nedeľa večer, sme prišli s našimi partiami a spolu sme si zahrali. Takto sme po víkendoch hrávali futbal. Všetci sme chodili v teplákoch, kapucniach, hrali sa vtedy boombapy a raz niekto pustil beat, tak sme všetci začali freestylovať.“

Alex – Viem Čo Chceš

Poznáš R&B talent – speváka a tanečníka menom Alex? Ak nie, tak rozhodne odporúčame jeho video “Viem čo chceš” či “Robíme chyby”. Album Všetko a nič nájdeš na našom e-shope Ruka Hore.

Z komentárov:

„Dobrá pesnička a dobrá na leto“

Toto Leto Patrí Nám – Milan Lieskovsky, Nicky Mack, Slovak Djs

Ak si mimo rapu ideš radšej EDM, na našom kanále nájdeš “Toto Leto Patrí Nám”, song, kde sa spojila DJ-ská špička Slovenska.

Milan Lieskovsky & Phillipee ft. Blue Zodiac & Maxo – Feelin Good

Ďalší EDM hit na našom YouTube je song “Feelin Good” od Milana Lieskovského a Phillipee ft. Blue Zodiac & Maxo.  Milan Lieskovský a DJ EKG začali nový podcast Vo štvorici na panvici. Už teraz majú vonku prvé diely s Naked Bananas, Osťom či moderátorkami Zuzanou Kovačič Hanzelovou a Veronikou Ostrihoňovou.

Z komentárov:

“Melodicky ok,muzsky hlas parada..ale slecna zabita zbytocne tazkym textom.. a hlavne by to chcelo viac basov.. samozrejme 100 ludi 100 chuti… davam lajk”

“Nádherné , ďakujem užil som si túto nádhernú skladbu. Len basová linka a kopák je nejaké utlmené.  Nepridáte tomu trošku viac BASS chalani?”

DONNIEP x ZMETOK – MADBOY | Prod. Desolate |

Na našom kanáli nájdeš aj spoluprácu DONNIEP a ZMETOK. Raperi miestami mierne pripomínajú hlas a štýl Delika z Mojej Reči. O beat sa postaral Desolate.

Z komentárov:

„dobry je ten donnie p“

„Moc slovenské to je“

Kansiik x VelkeVeci – I Want More

Na spestrenie pripájame ďalšiu skladbu z nášho YouTube, ktorá nie je hip-hop ani trap. „I Want More“ od producentov Kansiik a dvojice VelkeVeci je elektronická EDM skladba. Track má dobrý rozbeh a gradáciu, no po drope by mohol priniesť viacero zaujímavejších prvkov. Featuring od rapera by mohol byť zaujímavý.

Z komentárov:

„Čekal bych od vás vše ale tohle ne, dokonalí“

Follow – Bodka

Follow rapuje do gitarového podmazu emotívne bars. Raper sa na tracku otvára a hovorí o viacerých hlboko osobných veciach – o období, kedy „chaloval Neurol“, o rozchode rodičov, čo ho rozdelilo na pol a mnohom inom.

Z komentárov:

„Bráško čakal som na tento track už dlho… Silná vec dal si to jak pán“

SMONDRK – Brokruký Edward

Čiernobiely videoklip „Brkoruký Edward“ od rapera SMONDRK patrí asi medzi to najbizarnejšie z nášho zoznamu. Skvelý alternatívny beat a originálny flow a hlas rapera vytvárajú celkom zaujímavú a jedinečnú, humornú atmosféru. Raper na Instagrame teasuje aj pripravovaný nový singel.

Z komentárov:

„Myslím že na pohodu, aj text, aj Beat.. Je v tom pravda aj.. .. No a hlavně – básník tím chtěl něco vyjádřit a to se mu povedlo…“

„Pouštím si to asi po dvacáté ani nevím proč prostě to je úplně popi*ovka“

Evo DiRace – Výborný vibe

Tradičná trapová skladba plná flexu a áut „Výborný Vibe“ od Evo DiRace má na našom YouTube už vyše 70,000 zobrazení. Raper z Košíc mení flows a najmä naživo v koncertnom prevedení by energická skladba mohla dobre fungovať.

Z komentárov:

„Pecka klip, krásne autá, text top! krásne nebezpečný psík :)“

KD – Non Stop

Raper KD v tracku „Non Stop“ strieda rap v slovenčine s anglickými frázami. Posúď sám a napíš do komentárov tvoj názor.

Z komentárov:

„V pohode to je clapec sikoovny pohodova vec.“

„Strašný fire!“

OTTO ft. DJ VATRA – Válka za válkou

Track „Válka za válkou“ od českého rapera OTTO ft. DJ VATRA znie trochu ako klasický boombap z pred dvadsiatich rokov. Beat je založený na opakujúcej sa gitarovej slučke, ktorá znie priveľmi smutne, nezáživne a trochu montónne. Po 2 minúte 20 sekunde prídu na radu aj skreče od DJ VATRA, bohužiaľ až na konci pesničky.

Z komentárov:

„klobouk dolu old school 😉 jen málo kdo to vy“

„Střela, dobře ty kámo“

Milk & Cookies – Perfect Song (ft. DJ Hallabeat)

Jedna z najnovších skladieb na našom YouTube patrí nezámej speváčke Milk & Cookies. O pomalý príjemný beat sa postaral DJ HALLABEAT, dvorný producent Čavalenkyho. Skladba „Perfect song“ spievaná po anglicky s trippy samplom z vinylu, znie ako ideálna letná skladba k západu Slnka.

Z komentárov:

„Fúha! Tohle zní staře a moderně zároveň, setsakramentsky se mi to líbí! Truly a perfect song 😉 keep it up!“

„neni to zle, ale ani vyborne … take priemerne .. a snaži a to podobať na zahraničie … skus niečo originalne do toho dať lebo teraz to zneje ako kde jaka lo-fi sadlife americka s*itka“

Vulgar – Zvrat (prod. Vulgar)

„Zvrat“ je najnovší singel od slovenského rapera a producenta Vulgar. Hneď na úvod zasiahne pozornosť pomerne zvláštny flow rapera, ktorý sa však neskôr upokojí do viac zrelaxovaného tempa. Ideš si tento vibe? Napíš do komentárov tvoj názor.

Z komentárov:

„OMFG tak to je fakt hudobny HLUCH kto da tomuto like 😀 des a hroza“

„Je to naozajstná bomba. Ďakujem za taký feeling.“

Komentáre

Odporúčame