NewsČlánkyHIP-HOP

Tekashi 6ix9ine je späť na slobode a opäť predáva svoj nebojácny trúfalý rap

Raper 6ix9ine (menom Daniel Hernandez) pochádzajúci z Bushwicku (New York), špecifický svojimi dúhovými vlasmi a potetovanou tvárou, je späť na slobode. Po tom čo „nasnitchoval“ členov gangu The Nine Trey Gangster Bloods si odpykal 24-mesačný trest. Posledné štyri mesiace z trestu mu na žiadosť sudca povolil presmerovanie do domáceho väzenia, pre Tekashiho údajnú astmu a riziko chytenia koronavírusu vo väzení.

Prakticky hneď ako vyšiel na slobodu, natočil z ulíc New Yorku nový videoklip „PUNANI“ kde ukazuje svoj typický agresívny štýl a vo videoklipe sa vyváža na streche luxusných áut. Podobne ako v jeho prvom videoklipe „69“ z roku 2014.

„WHO SAID WE AINT OUTSIDEEEEEE,“ napísal v príspevku s novým klipom. „BROOKLYN THIS MY TOWN NEW YORK THIS MY CITYYYY YOU HEAR ME!?!?! KING OF f***** NEW YORK YA COULD NEVA DO WHAT I DID AND BE OUTSIDE DUMMY!“

Tekashi porušil absolútny kódex vo svete hip-hopu, kedy nabonzoval svojich bývalých kamarátov a „kolegov“. Dokopy vypovedal v niekoľkodňovom súdnom procese v Manhattane. Teraz sa snaží dokázať, že sa nič nezmenilo a je takým istý raperom ako bol pred väzením. Ale veľa vecí sa zmenilo. Rady novinárov a médii o Hernandezovi prestalo písať, prestalo si ho pozývať do svojich shows. Tekashi má teraz nepriateľov a odporcov v skoro celej rapovej komunite. Najnovšie ho napríklad odmietol Charlie Sloth z BBC CAPITAL XTRA pozvať do svojej obľúbenej relácie Fire In The Booth.

View this post on Instagram

🤷‍♂️

A post shared by Charlie Sloth (@charliesloth) on

Tekashi to na slobode rozhodne nebude mať ľahké. Jeho právnik Lance Lazzaro a asistujúci právnik Michael Longyear sa obaja vyjadrili, aký zložitý život môže po väzení raper mať.

“Bude to veľký risk pre jeho bezpečnosť”

Longyear povedal sudcovi. “Bude sa musieť po zvyšok svojho života obzerať za svoje ramená. Niektoré veci, ktoré berú ľudia za samozrejmosť, ako nákup v obchode, návšteva kina… Pán Hernandez bude musieť strategicky plánovať, ako a kde sa bude môcť pohybovať.” Dodáva: “nie sú to len Nine Trey, ktorých sa treba obávať. Myslím, že sú tu aj iné gangy, ktoré budú chcieť dostať Tekashiho a urobiť z neho exemplárny príklad.“

Pozri si aj časť z Instagram Live hovoru medzi Tekashim a DJ Akademiks.

6ix9ine to teda rozhodne nebude mať na slobode ľahké a uvidíme, koľko vydrží so svojim trúfalým provokatívnym správaním a virálnymi videoklipmi plnými agresívneho rapu. Trochu upokojenia a ustúpenia do úzadia by však raperovi z New Yorku mohlo prospieť. Predsa len má dve deti a čoskoro sa mu narodí tretie (ako potvrdila Tekashiho priateľka Jade).

View this post on Instagram

I’m pregnant Hair @iam_jonathan_ Outfit @poshbyv

A post shared by JADE ⚡️ (@__ohsoyoujade) on

Komentáre

Odporúčame