SK/CZNewsČlánkyPOPRozhovory

Talentovaná Terra vydala svoj druhý projekt, ako vznikalo EP „stages of regret“?

Česká speváčka Terra, celým menom Tereza Pištěláková, vydala svoje druhé EP s názvom stages of regret. Terra vyhrala tohtoročný Startér, talentovú platformu Rádia Wave, ktorá pomáha mladým hudobníkom preraziť na domácej scéne. Má len 16 rokov a svoju hudobnú kariéru na veľmi dobrej ceste. Svetovo znejúca tvorba mladej speváčky nesie originálny zvuk a nepodobá sa ničomu, čo by sme na českej scéne našli.

EP pozostáva z piatich krásne melodických piesní a celé ho produkoval mladý producent Rainer. EP stages of regret nebolo prvou spoluprácou týchto dvoch interpretov. Rainer produkoval Terre už jej debutový singel „Romance & Intimacy“ a odvtedy pracujú na všetkej jej tvorbe spolu. „Martina (Rainer) jsem si přesně před rokem našla na Instagramu. Pracoval tehdy s Principem (Hynkem Uherem) na jeho debutovém singlu. Zvuk a produkce Tryin’ se mi líbila natolik, že jsem zkusila štěstí a Martinovi napsala,“ prezrádza nám Terra.

Rainer bol dovtedy primárne len rapovým producentom, no mladá speváčka ho natoľko oslovila, že sa ujal tejto výzvy vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. „Když jsem slyšel Terry první demo, strašně mě překvapila a zaujala její schopnost pracovat s vokály.“

„V životě jsem ve studiu tak mladého a talentovaného člověka neměl.“

Prvým projektom Terry bolo EP Sex Generation a ako hovorí samotná speváčka, pri druhom projekte mali dosť rozdielny prístup ako pri prvom. Sex Generation je totiž o dosť popovejšie a technicky aj vokálne náročnejšie EP.

Druhé EP stages of regret napísala počas obdobia karantény.

„S každým dalším zklamáním a každou další probrečenou nocí vznikl nový song,“

prezradila speváčka. Tracky sú dokonca v chronologickom poradí. „Set Yourself Free“ je prológ, hovoriaci o jej predchádzajúcom vzťahu a od „Afraid to lose you“ piesne berú poslucháča na vlne narastajúceho smútku a výčitiek. Z producentského hľadiska sa zase k EP vyjadril Rainer: „U tohoto alba pro mě bylo nejdůležitější podporovat hudbou emoce, které Terry texty nesou. Nechtěl jsem, aby hudba příliš odváděla pozornost od textu, naopak aby spíše předala posluchači emoci, která z textu vyplývá. Z produkčního hlediska jsem tedy zvolil přístup inspirovaný lo-fi bedroom popem.

„S Terrou jsme se začátkem května na dva dny zavřeli do mého studia, naladili se na stejnou vlnu a vyšli ven až s albem úplně hotovým.“

A na čom obaja interpreti momentálne pracujú? Ako sme už spomínali vyššie, Terra vyhrala súťaž Startér takže sa momentálne venuje výhre – zaplatenému nahrávaniu nového songu a profesionálnemu videoklipu, ktorý by mal výjsť koncom septembra či začiatkom októbra. Rainerovi bude vychádzať album so speváčkou Donnie. Zároveň pracuje na svojom producentskom albume, kde sa mimo iných interpretov objaví aj Terra. Obaja majú plné ruky práce takže sa máme naozaj na čo tešiť.

Komentáre

Odporúčame