SvetNewsSoundtrackVideo

Beyoncé vydala vizuálny album inšpirovaný rozprávkou Leví kráľ

Beyoncé vydala dlho očakávaný vizuálny album Black Is King, ktorý si môžete pozrieť exkluzívne len na Disney+ platforme. Black Is King mal pôvodne slúžiť ako sprievodný diel k CGI remake-u kultovej rozprávky Leví kráľ, kde speváčka dabovala postavu Naly.

Celý vizuálny album napísala aj zrežírovala samotná Beyoncé no niečo málo prispeli aj jej manžel Jay Z, jej matka Tina Knowles-Lawson, Naomi Campbell, Lupita Nyong’o či Kelly Rowland. Natáčanie sa konalo v lokalitách ako New York, Los Angeles, Londýn, Belgicko a Afrika. Celé natáčanie trvalo až rok a Black Is King

„reprodukuje lekcie z filmu Leví kráľ pre dnešných mladých kráľov a kráľovné pri hľadaní ich vlastných korún.“

Vizuálny album taktiež oslavuje afro-americkú kultúru a vyzdvihuje životné cesty afro-amerických rodín. Celý trvá 85 minút a mimo nezabudnuteľnej choreografie či kinematografie obsahuje aj videá “Already,” “Brown Skin Girl,” „My Power,“ a “Mood 4 Eva”. Keď sa pozrieme na samotný album pozostávajúci zo sedemnástich trackov, nemôžu tu chýbať ani spolupráce a to napríklad s Pharrellom Williamsom alebo Childish Gambinom.

Ak nemáš Disney+ alebo si chceš jednoducho pozrieť len kúsok z Black Is King, odporúčame videoklip k jednej z piesní „Already“, ktorý tiež patrí do vizuálneho albumu. Na tracku sa objavujú aj Major Lazer a Shatta Wale.

 

Komentáre

Odporúčame