SpaceX founder Elon Musk addresses members of the media during a press conference announcing new developments of the Crew Dragon reusable spacecraft, at SpaceX headquarters in Hawthorne, California on October 10, 2019. (Photo by Philip Pacheco / AFP) (Photo by PHILIP PACHECO/AFP via Getty Images)
SvetNews

Elon Musk vytvára čip, ktorý bude prehrávať hudbu priamo do tvojho mozgu

V spoločnosti Neuralink, ktorú založil Elon Musk v roku 2016, sa snažia prísť na spôsob, ako prehrávať hudbu priamo do mozgu. Pracujú na „computer-brain interfaces“, ktoré by

„pomohli ľuďom udržať krok s pokročilou umelou inteligenciou,“

ako píše magazín TechCrunch. Do mozgu sa implantujú tenké drôtiky, ktoré sú dokonca tenšie ako ľudský vlas. Drôty sú potom spojené s externým počítačom, hoci konečným cieľom je umožniť nadviazanie bezdrôtového spojenia.

Minulý rok sme mali možnosť dozvedieť sa, že testy vykonané na myšiach aj opiciach boli úspešné a Neuralink chce začať s testovaním na ľuďoch čo najskôr to pôjde. Ako veľmi pokročili sa dozvieme už 28. augusta, no medzitým Musk odpovedá na niektoré z otázok na Twitteri:

„Ak si implementujeme neuralink – môžeme počúvať hudbu priamo z našich čipov?“

Odpoveď bola jednoznačne áno.

No hudba nie je jediným aspektom, na ktorý sa Neuralink zameriava. Musk dúfa, že táto technológia bude pomáhať liečiť aj niektoré z psychických chorôb, ako sú depresia či závislosť. Je veľká šanca, že technológia by mohla slúžiť aj na liečenie závažnejších problémov a vedela by pomôcť navrátiť zrak či sluch.

„Čip by v podstate mohol napraviť všetko, čo je v mozgu zle.“

Komentáre

Odporúčame