NewsHIP-HOPRozhovory

Na párty s Pátrovičom a nový album na konte. Zmetok Drama vydávajú nový album (rozhovor)

Nielen jar, ale aj leto 2020 je veľmi plodné obdobie na novú rapovú hudbu, ktorá aktuálne naozaj kvitne. Svoje o tom vedia povedať chalani zo spojenia Zmetok Drama, ktorí si na konto pripisujú svoj najnovší projekt.

Od chalanov sme dostali nový spoločný album s názvom NÓ?!, ktorý pre teba samozrejme máme na našom shope a nielen to. Okrem nosičov tam nájdeš zároveň aj tričká a mikiny v pestrých farbách a aby nebolo málo, tak aj zvýhodnený balíček CD + tričko.

↓ Rozhovor nájdeš nižšie ↓

K promovaniu albumu samozrejme patrí vydávanie poriadnych klipov. Zmetok Drama okrem minuloročného klipu „Len ty sám“ priniesli v poslednom období aj nové vizuály. S hudbou od Smarta spravili klip na vec „Tam je to v poriadku“, kde si zahosťoval Myko a okrem toho sa v klipe objavil aj samotný legendárny Jozef Pátrovič! Aktuálne posledným videoklipom je vizuál ku skladbe s produkciou od Komandera – „Všetko rýchlo“. Ktorý z nich sa ti páči viac?

⇒ Predpredaj albumu NÓ?! beží na shope ⇐

1) Máte pomerne plodné obdobie, nový album, za posledné mesiace ste vydali niekoľko klipov. Pomohla vám k tomu aj pandémia COVID-19, mali ste viac času sústrediť sa na novú hudbu?

Drama: Vôbec. Vo finále albumu uzavreli budovu v ktorej máme štúdio. Museli sme sa tam v noci vlámať aspoň po harddisk. Ale nikomu to nehovor. Haha. A okrem toho sme normálne pracujúci, takže aj finančne nám táto pliaga podkopala plány.

Zmetok: Nó, Covid-19 nám zastavil album. Dá sa povedať, že keby to nebolo už je dávno vonku… Videoklipy sme robili priebežne, ale čo sa týka klipov ešte sme len cca v polovici.

2) V tracku „Všetko rýchlo“ spomínate aj sociálne siete, technológie, deti nechodia do lesa, nehrajú sa vonku… Vnímate toto aj medzi rapermi tzv. new school? Počúvate mladých raperov?

Drama: Vnímam to všade aj u seba. Tiež už som v prírode oveľa menej ako kedysi a čumím na ten displej až moc. Je to normálne, doba je iná a vo veľa veciach je to aj dobré. To nemalo byť myslené tak, že teraz majú všetci zahodiť telefón a ísť do lesa. A jasné vypočujem si aj mladých aj hocijakých.

Zmetok: Ja počúvam dosť mladých. Hmm, ale čo sú vlastne mladí? Zase 23 ročný raper už nie je mladý ako 17 ročný. Sledujem všetko nové čo vychádza, akurát si myslím strašne veľa tých mladých sa stále dookola opakuje v rovnakých sra*kách čo už som počul 1000-krát. Málo kedy natrafím na niečo originálne…

Vieme aká je doba. V prvom rade ide o image takže veľa ľudí dobre vyzerá a má naštudované gestá a už si myslia že sú raperi, ale opak je pravdou.

Ale raz za čas natrafím na niečo, čo ma baví a týpek môže byť kľudne iba v bielom triku 😜

3) Aktuálne beží na shope Ruka Hore predpredaj vášho CD NÓ?!, ktoré vychádza 2.8. (ak sa nemýlim) – aké máte aktuálne pocity z albumu, ste spokojní so všetkým ako vyšlo, hudba, nahrávanie, feedback od kamarátov a blízkych ľudí? Alebo je aj niečo čo by ste zmenili?

Drama: Veľmi sa teškám. Robili sme na tom dosť dlho a bola kopa problémov. Veľa vecí som musel riešiť z Nemecka keďže tam pracujem. Čas na Slovensku som musel mať naplánovaný, že kedy rodina, kedy štúdio, klip a to ja nezvyknem plánovať nič. Takže cítim aj úľavu trochu. Nemenil by som nič, bavilo ma na tom robiť a myslím že to tam ľudia aj ucítia. Je to naložený album a G-Bod tomu dal taký zvuk že je to ešte lepšie ako som čakal. Vlastne chýba tam pätnásta skladba. Tiež ďalší problém kvôli korone. Tak jedine to má mrzí.

Zmetok: Nahrávanie bol totálny masaker. Takto ako my album asi nenahráva nikto… Trvalo to rok, ale z toho sme 6 mesiacov boli niekde inde. Kľudne sme došli do štúdia a nahrali sme niečo iné alebo sme do 8:00 rána v štúdiu robili jednu skladbu alebo niekto písal text 12 minút a niekto pol roka. Alebo hudba sa vymenila alebo producent sa neozýval alebo nedošiel týpek na refrén alebo sme sa pohádali kvôli pi**vine alebo nás skoro vyhodili zo štúdia kvôli mne 😀 alebo ešte milión vecí za ten rok….

Ale dokázali sme to sfinalizovať. G-Bod je frajer a ja som mega šťastný, je to najlepšie čo sme kedy spravili… A čo sa týka feedbacku tak 97 percent je mega pozitívnych a úplne to cítim, že strašne veľa ľudí nám to praje… Ale tak samozrejme nájdu sa aj takí, ktorí by nás najradšej vymazali z tadeto 😀 Ale to sa nikdy nestane…

4) Prvé demo ste vydali v roku 2008 – „Otvorený prípad“. Ako vnímate cestu, ktorú ste prešli za vyše 10 rokov, cítite, že ste sa podstatne zlepšili aj zmenili? Ako?

Drama: Otvorený prípad bol môj a Pidžiho projekt „PD Duel“ ktorý sa rozpadol. So Zmetkom sme to dali dokopy trochu neskôr, ale jasné že cítim zmeny. Veď sme úplne brutálni. Haha. Od textu, cez flow, klipy, zvuk po koncerty sme o 30 levelov ďalej.

Zmetok: Čo sa týka posunu nebudem nič hovoriť. Pozri si klip z pred 5 rokov a kukni si teraz tam nájdeš odpoveď. A už sme naladení na koncerty a pripravení vyraziť medzi ľudí… Aaaaaaaa nemenil by som nič asi lebo inak by to nebolo ono… aj keď mohli by sme sa s tým hrať ešte 5 rokov ale robiť nové skladby a klipy.

5) Ako sa vám žije v Prievidzi, ste tam spokojní?

Drama: Milujem Prievidzu. Som tam síce vždy iba tak tretinu mesiaca, ale vždy sa tam teším jak malý chlapec.

Zmetok: Ja mám tiež rád Prievidzu, ale v blízkej dobe sa plánujem presťahovať do Prahy taktiež aj kvôli hudbe a celkovo nakoľko Pepo robí tiež v zahraničí. Ja idem vyskúšať niečo nové nemám dôvod tu ostávať. Ale samozrejme čo sa týka ZMETOKDRAMA všetko pokračuje ďalej len si trošku viac zacestujeme. Každopádne dik všetkým ktorí si kúpili album a podporujú našu hudbu… Mír s Váma a nezabudni skákať!

Komentáre

Odporúčame